Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 analogna fotografija

Ići dole 
+9
Nejko
nemanja.mirkovic
Amelija Pulen
deda
marko604
Nevena
Dragan
dghagi
fetus
13 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Nejko
FS član



Broj postova : 3
Na forumu od : 04.03.2010

analogna fotografija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: analogna fotografija   analogna fotografija - Page 2 I_icon_minitime16/9/2010, 21:15

Hvala puno ljudi!
Opet se jvljam kad zavrsim prve slike!
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
coolenough
FS hiperaktivan član
coolenough


Broj postova : 105
Na forumu od : 26.09.2010
Godine : 58
Lokacija : Beograd

analogna fotografija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: analogna fotografija   analogna fotografija - Page 2 I_icon_minitime27/9/2010, 04:23

drago mi je da se i ovde mota neko ko voli hemiju i dobar stari vlazan postupak
ja se eto vracam i vinilu a napustam CDove
tako se posle podosta godina vracam i filmu
tehnicki gledano digitala je odnela prevagu, dostignut je neosporan kvalitet ali gde je dusa? gde je merak i sporost?
uvek sam vise uzivao na terenu, razmisljanju i pripremama za neku fotografiju, setao i po 10, 15 i 20km da bih ispucao samo 5 kvadrata ili 5 rolni.
u ona srecna vremena nije bilo problem pucati i 10 rolni filma ali nije to poenta, kao sad da pazaris karticu od 32G..uvek imas mesta da nesto skljocnes.
vise si razmisljao, nisi bio bahat nego si se stvarno unosio u doticnu fotku i to je donosilo kvalitet.
zapadoh ja u sevdah?
sad vidimo se i na drugim temama vezanim za hemiju (mrzim naziv analogna)
Nazad na vrh Ići dole
nemanja.mirkovic
FS veteran
nemanja.mirkovic


Broj postova : 321
Na forumu od : 29.08.2010
Godine : 41
Lokacija : Ivanjica

analogna fotografija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: analogna fotografija   analogna fotografija - Page 2 I_icon_minitime21/11/2010, 06:17

1. @ Gagi: ,,Baš sam juče čitao u REFOTO-u da će i oni najzaluđeniji za umotavanjem filma, mehaničkim zvukom zatvarača, kadriranjem, merenjem svetla, čekanjem da se latentna slika pojavi posle razvijanja kad-tad morati potpuno da se digitalizuju."

Nemam nista protiv digitale, ali film ce uvek ostati u upotrebi. Najavljuju ljudi sve i svasta.
Kad je krenula ekspanzija platnih kartica, bilo je price da ce cash potpuno izaci iz upotrebe. Hvala Bogu, nije Smile
Kazu ljudi: ,,ko koristi vinil danas osim zaludjenika?"
Moze da se posmatra i ovako: Kupis svece, uzmes gramofon od ortaka i nabacis samo jednu plocu Barry White-a. Pozoves devojku na gajbu !!!
Ja se rado vracam kasetofonu, jer sam uz kasete odrastao, a imam ih za izvoz...

Da li je izasao digitalni senzor koji daje rezultate (boju, kontrast, rezoluciju...) stare Velvie od 50 asa ?

Mislim da je i Majkl Dzekson zadnji spot snimio na film...

Vecina amatera je presla sa color filma na digitalu, ali mene licno zanima prelazak sa color-a na crno beli film Smile Pronasao sam slicne likove u jako malom gradu i mozda se iscimamo za neki lab...
Prosto, koga zanima fotka u digitalnoj formi, taj treba da ide na digitalu, ali koga zanima fotka u ruci, ne vidim razlog da neostane na filmu ako vec ima opremu...


2. Tvoj savet za olympus xa2 je savrsen !!! Nisam previse pametan ali malo vise sam citao o fotoopremi...
To je upravo ono za sta se opredeljuju profesionalci. Ista prica sa jashikom t4s ili kontaksima g2 i sl.
Sve sto je ozbiljnim fotografima potrebno je mali fotoaparat koji ima 3 izbora fokusa : portret, grupa ljudi i pejzaz. To je sve. Jedan aparat, jedan fiksni objektiv. Vremenom, pocnu da fotografisu sa pupka, a kamoli kada gledaju...
Nazad na vrh Ići dole
dghagi
Moderator
dghagi


Broj postova : 102
Na forumu od : 15.01.2010
Godine : 42
Lokacija : Vranje

analogna fotografija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: analogna fotografija   analogna fotografija - Page 2 I_icon_minitime21/11/2010, 07:30

Mislim da je rasprava film ili digitala na izdisaju i da se ne treba previše obazirati na to. Prosto je, oni koji misle da je digitala bolja će i ubuduće misliti tako, oni koji su navučeni na film, ostaće pri tome dok su zalihe dostupne. Kasnije će i oni preći na digitalu i nastaviće da gunđaju ali će i dalje slikati, mislim, ako to vole. Ono što čini fotografiju, bilo je i ostaće isto. Ono sa čime nastaje fotka uvek se menjalo i menjaće se , i za tim ne treba žaliti. Ima dovoljno dokaza za to a ja ću navesti samo jedan: Henri Cartier-Bresson. Izvinjavam se ako nekome dotični gospodin nije po volji ali podaci čime je on slikao se nalaze tek ponegde na kraju njegovih foto-monografija, znači na kraju. A reći ću vam čime je slikao, slikao je jednim aparatom i jednim objektivom. Uglavnom 35mm ili 50mm, zumirao je nogama i nije mnogo mario dal slika mineralnim ili nemineralnim staklom, al je slikao istinu.
Moram da priznam da je i mene nekada davno ujela tehnička foto-buba pa i dan danas trpim posledice (a i moji najbliži). Eto priznajem, juče sam na buvljaku kupio Porst reflex fotoaparat i na njemu je bio jako dobar porst color 50 f1.7 izuzetnog kvaliteta. To je zapravo aparat koji je proizvela stara dobra Cosina u Japanu. Platio sam ga 400din. ja ne znam dal to samo mene oće ili šta...
Nazad na vrh Ići dole
http://dejanovicgallery.com
Dragan
Moderator
Dragan


Broj postova : 161
Na forumu od : 25.01.2010
Lokacija : groblje

analogna fotografija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: analogna fotografija   analogna fotografija - Page 2 I_icon_minitime22/11/2010, 02:19

dghagi ::
Henri Cartier-Bresson. Izvinjavam se ako nekome dotični gospodin nije po volji

kome on nije po volji? Da ga tucem.

dghagi ::
A reći ću vam čime je slikao, slikao je jednim aparatom i jednim objektivom. Uglavnom 35mm ili 50mm

Pa nisi rekao do kraja. KOJI aparat, i KOJI objektiv. Koja je to klasa bila i koliko je to kostalo u njegovo vreme.

A. HA! Smile
Nazad na vrh Ići dole
dghagi
Moderator
dghagi


Broj postova : 102
Na forumu od : 15.01.2010
Godine : 42
Lokacija : Vranje

analogna fotografija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: analogna fotografija   analogna fotografija - Page 2 I_icon_minitime22/11/2010, 10:22

E sad si me ulovio:) pa stil se i tada plaćao koliko i sada, poprilično. Ne ozbiljno, poenta je da je taj čovek mogao da priušti koješta od opreme al rešio da se ne zamara time, nego je promišljao fotografiju gde god se našao, bez prestanka. Žao mi je što se to gubi u savremenom dobu, tj. gubi se kod većine usled sve veće ushićenosti za bržim autofokusom, udobnijim gripom, većom karticom... jedno je sigurno, i znam da će se većina vas složiti: Od jedinog aparata koji vam je na raspolaganju trudićete se da izvučete maksimun. Da imate dva ili više, uvek ćete posegnuti za onim boljim. Većina nas u ovoj zajednici su hobisti, oni malo ozbiljniji se verovatno neće složiti sa mnom.
Nazad na vrh Ići dole
http://dejanovicgallery.com
Dragan
Moderator
Dragan


Broj postova : 161
Na forumu od : 25.01.2010
Lokacija : groblje

analogna fotografija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: analogna fotografija   analogna fotografija - Page 2 I_icon_minitime23/11/2010, 05:50

znas kako, da danas postoji telo velicine rangefinder aparata, sa full frame senzorom i mogucnoscu primanja svih objektiva odredjenog proizvodjaca, i ostalih uz par adaptera... ja bih prvi odustao od kupovine velikog DSLR-a

imam Lajku, i osecaj fotkanja njom je nesto naj naj NAJ. Ali ono sto dolazi posle (razvijanje, skeniranje, kostanje svega) kvari taj osecaj totalno.
Nazad na vrh Ići dole
coolenough
FS hiperaktivan član
coolenough


Broj postova : 105
Na forumu od : 26.09.2010
Godine : 58
Lokacija : Beograd

analogna fotografija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: analogna fotografija   analogna fotografija - Page 2 I_icon_minitime28/11/2010, 07:58

@ghagi
Vecina nas su amateri a oni malo ozbiljniji..
Oduvek sam mislio da sam mnogo ozbiljniji sto sam amater. Zaradjivanje novca oduvek je bilo dosadno i jednosmerno. Nema veze ako sam amater, uzivam u perfekciji, u svakom delu produkcije fotke ili kako se to danas kaze 'workflow-a'. Uvek sam zaradjivao od svoje profesije a ovo mi je bila divna divna zabava. Sad sto dublje ides u zabavu vise i platis.

Dalje siguran sam da su zagovornici vlaznog koloidnog postupka za 'izazivanje' slika popljuvali pre 100 i kusur godina zagovornike tada najnovijeg postupka sa suvim plocama u stilu 'nece ovi ni do Bozica'. 'Suvi' momci su ih sigurno prezrivo gledali i mislili 'zaostale starkelje'.
Pa su se pojavile 'male' ploce (9x12) pa celuloidna traka pa..
I dan danas u svetu ima bar 4-5 fotografa koji 'slikaju' vlaznim koloidnim postupkom, razlivaju emulziju po ogromnim staklima.
Digitala ce biti jos bolja ali hemija ce uvek postojati. I sad budi pametan..ili imaj previse novca pa radi sta hoces..
Nazad na vrh Ići dole
peconi83
FS član



Broj postova : 11
Na forumu od : 26.01.2012
Godine : 41
Lokacija : Novi Sad - Beograd

analogna fotografija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: analogna fotografija   analogna fotografija - Page 2 I_icon_minitime26/1/2012, 04:00

Pozdrav svima!

Analognom fotografijom se bavim vec par meseci. Imam dva fotoaparata a to su Praktica PL3 (leica format) i Mamiya RB67 Pro S (srednji format), kao i sledece objektive za njih:

Carl Zeiss Flektogon 2,4/35mm M42
Carl Zeiss 1 Q Pancolar 2/50mm M42
Carl Zeiss Sonarr 3,5/135mm M42
Pentacon Electric 1,8/50mm M42
Chinon 2,8/35mm M42
Mamiya Sekor 4/150mm Soft Focus


Od opreme jos imam i analogni svetlomer Sverdlovsk-4, stativ, zicani okidac, razne kasete za Mamiyu, Durst M305 Color aparat za uvecanje, sondu za ispitivanje boja (mada kolor fotke nisam radio, cuo sam da je komplikovano i skupo) itd. Sto bi se reklo zaokruzio sam celinu kada je u pitanju proces dobijanja analogne (CB) fotografije. Medjutim...

Citao sam ovde po forumu cak su mi i mnogi govorili da je postupak izrade fotografija, bar kad su pocetnici u pitanju, neizvesnog ishoda tj. da je potrebno dosta vremena da se sve kockice sloze jer u celoj toj proceduri od pocetka do kraja svi elementi moraju da budu na solidnom nivou da bi fotka licila na nesto (pocev od svetla, filma, objektiva, blende, ekspozicije, hemije za razvijanje negativa i opet hemije za uvecanje istog, aparata za uvecanje itd). Ja, iskren da budem, nikakvih problema nisam imao tj. sve sam ubadao iz prve, i upravo zbog toga sam stvorio neku vrstu sablona kada je izrada fotki u pitanju (uzmem X sipam u Y, drzim Z u Y toliko i toliko, prebacim u...). Zato sam hteo da pitam da li neko moze da me uputi malo dublje u postupke analogne fotografije, naravno ako ima zivaca i vremena da radi sa mnom Sad . Ja licno nisam zadovoljan mojim fotkama. Sad

Imam i par knjiga o fotografiji:
Elementarna Tehnika Fotografije - Dragoljub Kazic
Fotografija - Milan Fizi
Fotografija, Sazeta Istorija - Helmut i Alison Gernsheim

Citao sam ove knjige medjutim ne znam odakle da pocnem, tj. da odvojim bitno od nebitnog.

Unapred se zahvaljujem na razumevanju i eventualnoj pomoci...
Nazad na vrh Ići dole
fetus
Moderator
fetus


Broj postova : 769
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 50
Lokacija : novi sad

analogna fotografija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: analogna fotografija   analogna fotografija - Page 2 I_icon_minitime26/1/2012, 22:40

peconi,
jel te zanima sve od fotkanja do izrade,ili samo izrada.
cime tacno nisi zadovoljan?
ne bi bilo lose da skeniras te fotke da vidimo sta se desava.
pa cemo onda videti sta dalje.
Nazad na vrh Ići dole
peconi83
FS član



Broj postova : 11
Na forumu od : 26.01.2012
Godine : 41
Lokacija : Novi Sad - Beograd

analogna fotografija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: analogna fotografija   analogna fotografija - Page 2 I_icon_minitime27/1/2012, 01:44

Zanima me sve, dakle kao sto kazes od fotkanja do izrade, s`tim sto bih u oblasti fotkanja popunjavao samo neke praznine a izradu (fotohemiju i uvecanje) bih zeleo detaljnije da izucim. Upoznat sam sa terminima kao sto su ekspozicija, blenda, dubinska ostrina, osetljivost filma, oznake na objektivima itd i razumem njihovu medjusobnu zavisnost tako da mi to i nije neki problem. eVo npr konkretno me interesuje koji su filmovi namenjeni za odredjene vrste fotografije (koji film daje bolji kontrast a koji veci raspon valerskih tonova, koji za CB a koji za kolor fotografiju itd)? I naravno kako se hemija primenjuje da bi se specificni kvalitet odredjenog filma moga izvuci do maksimuma (nadam se da sam jasan). Voleo bih da naucim kako sam da pripremam hemiju ako je to moguce u kucnim uslovima raditi.

Moram da napomenem da se vec par meseci gombam da nabavim adekvatnu opremu za fotolaboratoriju (kadice, posude, pincete sa sundjerima, lab.svetlo itd) medjutim ili sam ja pogubljen ili u ovoj zemlji jako tesko moze do toga da se dodje. Bio sam u Hameru, zvao sam Fototehnu niko nista nema, niti nameravaju da nabave (imaju jedino filmove i hemiju). Ne znam ni gde da nabavim onu knjigu za negative jer ne mogu da ih drzim vise k`o pacer po fijokama.

Sto se tice dosadasnjih iskustava sa fotohemijom trosim najjeftinije proizvode jer se jos vezbam. Od filma koristim Fomapan 100 za mali i srednji format, razvijac mi je Fototehnin FTD176 (D76), a fiksir Efke FF1 (kiseli fiksir).

Na koji nacin mogu da postavim fotografije na ovaj forum? Da li je moguce raditi attach sa racunara ili moram da postavim slike na Flickr pa onda sa njega URL-ujem ovde?

Opet se zahvaljujem na svakoj vrsti pomoci, i moram da iskazem zadovoljstvo sto i dalje ima ljudi koje interesuje analogna fotografija. Smile


Poslednji izmenio peconi83 dana 27/1/2012, 06:58, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
nemanja.mirkovic
FS veteran
nemanja.mirkovic


Broj postova : 321
Na forumu od : 29.08.2010
Godine : 41
Lokacija : Ivanjica

analogna fotografija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: analogna fotografija   analogna fotografija - Page 2 I_icon_minitime27/1/2012, 06:43

U vezi postavljanja fotografija idi na url.

U vezi filmova ima ponešto na:
http://www.fotosrbijaforum.com/t909-koji-film
ali u suštini nema lošeg filma, pogotovu od 100 asa.
Mnogo dobrih filmova tamo nismo pomenuli, ali nismo ni stigli Smile
Sigurno vredi agfa od 100 asa za 350 din ako se nadje...
Veći kontrast daju manje osetljivi filmovi.
Dakle 100 asa daje veći kontrast od 400 itd.

Najjeftinija solucija za color negativ ti je fuji 100 i to opet nije nimalo loš film.
Idi u startu najjeftije u svakom slučaju.

Dijapozitiv je skupa solucija i vredi samo ponekad kad baš znaš šta hoćeš ili ti je baš do skuplje zabave.

U vezi kadica i ostale opreme, daj oglas da kupuješ opremu za cb laboratoriju i javiće se već neko.
Iz mog skromnog iskustva, dobar termometar znači puno...
Pazi kako i koliko dugo pereš film posle razvijanja. Trebalo bi pola sata do sat, pa posle toga da predješ ili sa dva prsta ili sa onom štipaljkom za brisanje filma preko njega jednom.
Mislim da su Fetus i Gagi na par mesta u analognom ćošetu objašnjavali detalje oko razvijanja, pa pojuri malo to...
Brate imaš Durst i uz malo vežbe ćeš da prekidaš što se tiče tehničkog kvaliteta.



Nazad na vrh Ići dole
peconi83
FS član



Broj postova : 11
Na forumu od : 26.01.2012
Godine : 41
Lokacija : Novi Sad - Beograd

analogna fotografija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: analogna fotografija   analogna fotografija - Page 2 I_icon_minitime27/1/2012, 07:12

Evo redjam fotke od najstarijih do najsvezijih:

PREMESTIO SAM FOTKE NA TEMU POCETNICKE FOTOGRAFIJE!
HVALA!


Poslednji izmenio peconi83 dana 1/2/2012, 07:16, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
peconi83
FS član



Broj postova : 11
Na forumu od : 26.01.2012
Godine : 41
Lokacija : Novi Sad - Beograd

analogna fotografija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: analogna fotografija   analogna fotografija - Page 2 I_icon_minitime27/1/2012, 11:50

Posto je forum jos uvek inertan, mozemo kontaktirati i preko skype-a.
Nazad na vrh Ići dole
peconi83
FS član



Broj postova : 11
Na forumu od : 26.01.2012
Godine : 41
Lokacija : Novi Sad - Beograd

analogna fotografija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: analogna fotografija   analogna fotografija - Page 2 I_icon_minitime28/1/2012, 06:30

Jutros bio u Beogradu kod Chika Mishe na Zelenjaku. Smrz`o se samo tako ali je vredelo, nadam se. Pazario Carl Zeiss Jena Sonnar f2.8/200mm! Jedva sam doteglio to chudo kuci, jos naletim na neki bus KulaTrans, koji je skako kao po dzombama a vozimo se po ravnom putu, tako da sam morao objektiv k`o bebu da drzim. Smile))
Nazad na vrh Ići dole
peconi83
FS član



Broj postova : 11
Na forumu od : 26.01.2012
Godine : 41
Lokacija : Novi Sad - Beograd

analogna fotografija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: analogna fotografija   analogna fotografija - Page 2 I_icon_minitime29/1/2012, 00:27

Skenirao sam cenovnik iz Hamera pa ga postavljam ovde:

analogna fotografija - Page 2 Scanpic0020g
Nazad na vrh Ići dole
peconi83
FS član



Broj postova : 11
Na forumu od : 26.01.2012
Godine : 41
Lokacija : Novi Sad - Beograd

analogna fotografija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: analogna fotografija   analogna fotografija - Page 2 I_icon_minitime29/1/2012, 01:04

Dakle, ovo gore je neka najozbiljnija ponuda u nas. A sad cisto da vidimo sta postoji u ponudi na zapadu (FotoImpex - Berlin):

http://www.fotoimpex.de/FOTOIMPEX-Catalogue.pdf


Tuga! Sad
Nazad na vrh Ići dole
peconi83
FS član



Broj postova : 11
Na forumu od : 26.01.2012
Godine : 41
Lokacija : Novi Sad - Beograd

analogna fotografija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: analogna fotografija   analogna fotografija - Page 2 I_icon_minitime9/2/2012, 11:00

Evo jos jedan dobar sajt:

http://www.macodirect.de
Nazad na vrh Ići dole
peconi83
FS član



Broj postova : 11
Na forumu od : 26.01.2012
Godine : 41
Lokacija : Novi Sad - Beograd

analogna fotografija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: analogna fotografija   analogna fotografija - Page 2 I_icon_minitime14/2/2012, 07:37

Odlican i intuitivan sajt sa mnostvom fotohemijskih recepata, procesa razvijanja raznoraznih filmova i konkretnih primera izradjenih fotografija. Pretezno crno bela tehnika, cini mi se:

http://filmdev.org/


Nazad na vrh Ići dole
jednadevojcica
FS član
jednadevojcica


Broj postova : 2
Na forumu od : 19.03.2012
Lokacija : Beograd-Novi Sad

analogna fotografija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Nekoliko pitanja   analogna fotografija - Page 2 I_icon_minitime19/3/2012, 11:48

Zdravo svima.

Prilično sam nova u svetu analogne fotografije pa bih htela da vam postavim nekoliko pitanja (nemojte se čuditi ako su iznenađujuće glupa, ali zaista ne obilujem iskustvom u ovoj oblasti).

Kupila sam fotoaparat u koji se stavlja film od 120mm. Imam i crno-bele i color filmove, pa me zanima da li znate gde bih te filmove mogla da izradim.

I takođe sam htela da vas pitam da li crno-beli filmovi postoje samo od 120mm, ili ima i onih "regularnih". Ako postoje i ti "regularni", da li možda znate gde bih mogla da ih nabavim u Beogradu?

A što se tiče samostalnog razvijanja fotografija (oprema, neophodni uslovi, sam proces razvijanja...), ako je neko voljan da mi detaljno objasni gde bih sve to mogla da nabavim, i kako sve to da izvedem (baš onako kao debilu pošto mi foto terminologija nije jača strana), bila bih mu izuzetno zahvalna.

Hvala unapred, i izvinjavam se ako nisam pogodila temu, ili diskusiju, ili kako se to već kaže, gde ću postaviti ovu poruku.

Sve vas puno pozdravljam i unapred se radujem vašim odgovorima.

Smile
Nazad na vrh Ići dole
fetus
Moderator
fetus


Broj postova : 769
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 50
Lokacija : novi sad

analogna fotografija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: analogna fotografija   analogna fotografija - Page 2 I_icon_minitime19/3/2012, 21:27

o nabavci materijala je sve napisano u prva 4 posta na ovoj temi.

ima svih filmova u svim velicinama( i 120 i 135(regularni) i plan filmovi) kod hamera da se nabavi,isto tako i opreme za razvijanje i hemikalija.

beogradjani nek pomognu za razvijanje kolora.

uzivaj
Nazad na vrh Ići dole
jednadevojcica
FS član
jednadevojcica


Broj postova : 2
Na forumu od : 19.03.2012
Lokacija : Beograd-Novi Sad

analogna fotografija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: analogna fotografija   analogna fotografija - Page 2 I_icon_minitime19/3/2012, 21:54

hvala ti puno puno puno. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Father Jape
FS član



Broj postova : 1
Na forumu od : 02.11.2012

analogna fotografija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: analogna fotografija   analogna fotografija - Page 2 I_icon_minitime2/11/2012, 02:51

Zdravo, potpuni sam početnik u analognoj fotografiji, i zasad imam polovan aparat i jedan ispucan i razvijen film, ali i volju da učim, slikam itd. Embarassed

Zanima me gde se u Beogradu mogu najpovoljnije nabaviti filmovi?
Nazad na vrh Ići dole
fetus
Moderator
fetus


Broj postova : 769
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 50
Lokacija : novi sad

analogna fotografija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: analogna fotografija   analogna fotografija - Page 2 I_icon_minitime3/11/2012, 01:06

ne znam gde ima najpovoljnije ali procitaj pocetak ove teme.
pogledaj i po dm radnjama,imaju neke kolore,za cb ne znam,a ne znam ni za kvalitet.
kolora bi trebalo da ima i po foto radnjama jos.

nadam se da pomaze ovo sto sam napisao.
Nazad na vrh Ići dole
nemanja.mirkovic
FS veteran
nemanja.mirkovic


Broj postova : 321
Na forumu od : 29.08.2010
Godine : 41
Lokacija : Ivanjica

analogna fotografija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: analogna fotografija   analogna fotografija - Page 2 I_icon_minitime27/11/2012, 23:14

Ilford fotopapir se sve teze nalazi u fiksnoj gradaciji.
Kakva su iskustva sa multigrade papirima?
Ja sam upao u kombinaciju za 30x40 za starog fotografa pa razmisljam da li da uzmem filtere?
Jel krajnji rezultat slican?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





analogna fotografija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: analogna fotografija   analogna fotografija - Page 2 I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
analogna fotografija
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Fotografija 1
» RnR fotografija
» Postavljanje fotografija
» da li je ovo high key fotografija ?
» Analogna Fotografija

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Foto Srbija Cafe :: Analogno ćoše-
Skoči na: