Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Kako poceti sa fotografijom skola ili literatura?

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Drunk Driver
FS član
Drunk Driver


Broj postova : 6
Na forumu od : 20.01.2013

Kako poceti sa fotografijom skola ili literatura? Empty
PočaljiNaslov: Kako poceti sa fotografijom skola ili literatura?   Kako poceti sa fotografijom skola ili literatura? I_icon_minitime20/1/2013, 13:40




Zanima me da li je moguce uci u svet fotografije citanjem nekih literatura i savetima
sa ovog foruma ili ipak mora neka skolica? Posto sam skupio neke parice za opremu
pa ako dam pare za skolu nemogu da kupim opremu. A bilo bi lepo ako bi mi neko
preporucio neki dslr za nekih 400-500 eura. Poceo sam da citam neku literaturu Djulijana
Belica ali ipak pojma nemam oko opreme nista,sta bih trebao da kupim za start. Hvala unapred...
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

Kako poceti sa fotografijom skola ili literatura? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako poceti sa fotografijom skola ili literatura?   Kako poceti sa fotografijom skola ili literatura? I_icon_minitime20/1/2013, 23:47


Školovanje, odnosno učenje, zavisi od ličnih afiniteta. Pored zvaničnog obrazovanja za koje dobijaš diplomu, postoji i nezvanično, koje je zasnovano na onome koliko te interesuje da naučiš. Za to diploma ne postoji. Slobodno čitaj što više literature, neće da škodi Smile .

DSLR za 400-450 € možeš da nađeš po oglasima, doduše polovan. Možda po nekim prodavnicama foto opreme ima i starijih modela na zalihama za te pare. Preporuka, Canon 450D.
Nazad na vrh Ići dole
Drunk Driver
FS član
Drunk Driver


Broj postova : 6
Na forumu od : 20.01.2013

Kako poceti sa fotografijom skola ili literatura? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako poceti sa fotografijom skola ili literatura?   Kako poceti sa fotografijom skola ili literatura? I_icon_minitime20/1/2013, 23:55



Hvala na odgovoru,samo da li si mislio samo na telo Canon 450d ili u te pare ulazi i
neki objektiv obican? I reci mi da li je taj Canon pristojan aparat posto bih radije sacekao
pa kupio neku masinu jacu nego da uzimam nesto privremeno.Znaci ono sto trazim je
nesto koliko toliko priblizno ovim vasim aparatima. I koji mi objektiv preporucujes za
start verovatno bih radio ulicu i pejzazne to me privlaci.
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

Kako poceti sa fotografijom skola ili literatura? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako poceti sa fotografijom skola ili literatura?   Kako poceti sa fotografijom skola ili literatura? I_icon_minitime21/1/2013, 00:12


Za te pare možeš da uzmeš 40D sa kit objektivom, samo je pitanje u kakvom je stanju. Ipak je to viša klasa od 450D, i uzima se da bi se malo ozbiljnije bavilo fotografijom. Ako uspeš da nađeš očuvan, naravno da je to bolji izbor.

Od objektiva ti je za početak dovoljan kit 18-55, ili, ako hoćeš da sačekaš da skupiš pare, uzmi Tamron 17-50.

Postoji i ova opcija

http://www.foto-berza.com/ad51764.htm
Nazad na vrh Ići dole
Drunk Driver
FS član
Drunk Driver


Broj postova : 6
Na forumu od : 20.01.2013

Kako poceti sa fotografijom skola ili literatura? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako poceti sa fotografijom skola ili literatura?   Kako poceti sa fotografijom skola ili literatura? I_icon_minitime21/1/2013, 01:14

A reci mi da li da jurim 550d ili 40d koji je po tebi bolji? Ovaj 550d sa oglasa mi izgleda
dobro ali ja nisam dovoljno potkovan za takve procene i kupovanje na slepo,a znamo
svi kakvi su ljudi ovde samo gledaju kako da zavuku nesto nekome Twisted Evil Tako da bas
sad razmisljam kako da izvedem tu akciju kupovanja a da me ne urade. Jel ima neki servis
koji radi procenu da im platim da mi pregledaju aparat da bar malo budem siguran sta
uzimam?
Sta mislis o Nikon d3100 + Tamron 18-200mm F3.5-6.3 XR Di-II LD
ceni ga covek 420eur.
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

Kako poceti sa fotografijom skola ili literatura? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako poceti sa fotografijom skola ili literatura?   Kako poceti sa fotografijom skola ili literatura? I_icon_minitime21/1/2013, 02:56


40D je stariji model, nema video, stariji je senzor i procesor, ali je srednja klasa aparata. Čim ga uzmeš u ruke to primetiš. Težina, funkcije, komande kao na ozbiljnim aparatima.

550D je noviji aparat, ima full HD video, dobar senzor i procesor, ali je ipak entry-level DSLR. Sa druge strane, ljudi takve aparate ne unište, jer ih vrlo brzo prevaziđu ako se iole ozbiljnije bave fotografijom. Vrlo je lako naći aparat sa malim brojem okidanja.

Ako hoćeš da proveriš aparat pre kupovine, idi u PixelPlus, za Canon, ili u Refot, za Nikon.

Nikon D3100, u suštini dobar aparat za tu klasu, ali nemoj očekivati da možeš njime da uradiš baš sve što bi hteo. Ipak je to entry-level.

http://www.dpreview.com/reviews/nikond3100/19

Tamron 18-200, ja bih ga zaobišao u širokom luku.
Nazad na vrh Ići dole
Drunk Driver
FS član
Drunk Driver


Broj postova : 6
Na forumu od : 20.01.2013

Kako poceti sa fotografijom skola ili literatura? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako poceti sa fotografijom skola ili literatura?   Kako poceti sa fotografijom skola ili literatura? I_icon_minitime21/1/2013, 09:27




A sada si me bacio na muke... Smile Sta sada da radim,znaci svi ovi su nize klase znaci
ipak moram da pripremim koju stotinu preko i za 700-800 kupim neki ozbiljniji polovan.
Poznajem sebe ako kupim nesto sto ce me posle kociti u necemu poludecu, mislim da je
bolje da sacekam malo. U svakom slucaju cu razmisliti mozda ipak uzmem neki od
ovih za start. Mada ja planiram da se bavim malo ozbiljnije pa zato hocu neku ozbiljnu
opremu, sa druge strane mi se namece pitanje da li sam dorastao tome. Izvini sad sto
te smaram ali jel postoji neki Nikon koji malo jaca klasa a moze da se uzme za 400-500
eura?
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

Kako poceti sa fotografijom skola ili literatura? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako poceti sa fotografijom skola ili literatura?   Kako poceti sa fotografijom skola ili literatura? I_icon_minitime22/1/2013, 22:06

Drunk Driver ::
Izvini sad sto
te smaram ali jel postoji neki Nikon koji malo jaca klasa a moze da se uzme za 400-500
eura?

Very Happy

Ne, Nikon je uvek skuplji od Canona.
Nazad na vrh Ići dole
Drunk Driver
FS član
Drunk Driver


Broj postova : 6
Na forumu od : 20.01.2013

Kako poceti sa fotografijom skola ili literatura? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako poceti sa fotografijom skola ili literatura?   Kako poceti sa fotografijom skola ili literatura? I_icon_minitime22/1/2013, 23:18



Presekao sam i kupicu verovato Canon 50d ili mozda sacekam mesec dana pa
uzmem 60d. I Tamron 17-50 onda cu da pocnem da prasim applause Hvala na
savetima....
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kako poceti sa fotografijom skola ili literatura? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako poceti sa fotografijom skola ili literatura?   Kako poceti sa fotografijom skola ili literatura? I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Kako poceti sa fotografijom skola ili literatura?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» KAKO DA POSTAVIM SLIKU?
» Literatura
» skola fotografije
» izvesnaRosa i zenit 11
» Kako "docrtati" fotografiju

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Foto Srbija forum :: Pitanja, sugestije, zamerke...-
Skoči na: