Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Dilema u vezi Blica

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Extreme Shot
FS član



Broj postova : 12
Na forumu od : 22.12.2011
Godine : 32
Lokacija : Pancevo

Dilema u vezi Blica Empty
PočaljiNaslov: Dilema u vezi Blica   Dilema u vezi Blica I_icon_minitime3/1/2013, 22:21

Pozdrav svima.
Doslo vreme da pazarim blic.
Imam D3100 i vremenom sam skontao da mi je potreban blic, uglavnom slikam pri slabom svetlu, koristim veliki ISO i tu mi fotke imaju dosta suma.. No dobro, s obzirom da je entry level dslr...

Gledao sam razne bliceve i kupio bih neki, iskljucivo nov tipa : SB-700, SB-900AF ili SB-910..
U bliceve se ne razumem puno, vise teoriski, posto nisam imao prilike s njima da radim.
Za SB-700 pricaju da je odlican ali da u nekim situacijama moze da bude slab, ali manji je i laksi od SB-900.
Za SB-900 kazu da je dosta jaci, ali da je jako tezak?

Meni tezina nece smetati, pazario sam Grip za D3100 pa cu moci da ga drzim celom sakom.. Bitna mi je snaga blica i neka sigurnost, kako se koji model pokazao? Sta vi predlazete?
Hvala.
Nazad na vrh Ići dole
https://facebook.com/djordje.novakov
unique93
FS hiperaktivan član
unique93


Broj postova : 151
Na forumu od : 26.09.2010
Godine : 31
Lokacija : obrenovac

Dilema u vezi Blica Empty
PočaljiNaslov: Re: Dilema u vezi Blica   Dilema u vezi Blica I_icon_minitime6/1/2013, 00:20

Smor je sto d3100 nema komander mod, pa ne mozes odlicne nikon bliceve da iskoristis kako treba...i sb700 i sb900 su odlicni blicevi, sb900 jeste bolji, ali zavisi za sta ce ti blic...ako ti ne treba za neko profesionalno fotkanje, onda ti je i sb700 vise nego dovoljan Smile

bilo koji od ta dva da uzmes, neces moci da iskoristis pun potencijal, sve dok ne kupis barem neki d90(moze i raniji modeli, ali se ne isplati)... Smile
Nazad na vrh Ići dole
 
Dilema u vezi Blica
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» dilema
» Dilema šta kupiti
» Objektiv
» Dilema izmedju dva modela- pomoć
» Dilema oko Nikona i budućnosti-šta da kupim?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Foto Srbija Cafe :: Fotografska oprema :: Blicevi, rasveta, studijska oprema...-
Skoči na: