Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Šta ja mislim o HDR-u?!

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Micowiny
FS član



Broj postova : 4
Na forumu od : 03.10.2012
Godine : 45
Lokacija : Novi Sad

Šta ja mislim o HDR-u?! Empty
PočaljiNaslov: Šta ja mislim o HDR-u?!   Šta ja mislim o HDR-u?! I_icon_minitime3/10/2012, 23:16

Šta ja mislim o HDR-u?! Stages-of-a-Photographer

Probao sam malo. Napravio nekoliko fotki i batalio.
Lepo ako hoćeš da ti ih "lajkuju".
Nazad na vrh Ići dole
O.o
FS aktivan član
O.o


Broj postova : 45
Na forumu od : 14.08.2011
Godine : 34
Lokacija : Beograd

Šta ja mislim o HDR-u?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta ja mislim o HDR-u?!   Šta ja mislim o HDR-u?! I_icon_minitime4/10/2012, 01:57

Uf druže, teške reči i ne bih se baš složio sa tobom Smile Glavni problem kod HDR fotografija je taj što ljudi ne umeju da budu umereni u njemu i u tom slučaju se sve svodi na lajk kao što ti reče.
Nije uvek, HDR = kojekakva svemirska budzevina. Kada ti nauciš kako pravilno da koristiš čari HDR-a onda moze da bude veoma mocna stvar u fotografiji. Neretko je HDR i jedini nacin da se izvuče pristojna fotka iz recimo nocnih fotografija gde rasveta progoreva fotografiju ili fotografije pejzaza, gde je sunce prejako tako da jednostavno ne mozes da uslikas kadar jednim klikom, a da sve bude lepo exponirano. Naravno, kod pocetnika taj HDR je uglavnom usiljen, ali kod malo iskusnijih izgleda sasvim pristojno Smile
Nazad na vrh Ići dole
Micowiny
FS član



Broj postova : 4
Na forumu od : 03.10.2012
Godine : 45
Lokacija : Novi Sad

Šta ja mislim o HDR-u?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta ja mislim o HDR-u?!   Šta ja mislim o HDR-u?! I_icon_minitime4/10/2012, 08:02

Da... samo u retkim slucajevima deluje pristojno.

S vremena na vreme padnem u iskusenje da napravim neku seriju u HDR-u ali nikako mi se ne da.

Ipak je kod mene jos uvek point and shot. Ali... Pazljivo biram ugao koji cu da koristim i momenat u kojem cu da snimim. Manje od jednog procenta mojih fotografija imaju neku korekciju. Gotovo nikada crop ali dozvoljavam sebi shadow/brightnes.

Nazad na vrh Ići dole
djole_
FS član



Broj postova : 11
Na forumu od : 23.05.2012

Šta ja mislim o HDR-u?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta ja mislim o HDR-u?!   Šta ja mislim o HDR-u?! I_icon_minitime1/1/2013, 13:53

Po ovom grafikonu ja sam izašao iz HDR rupe. Probao i sada uglavnom gledam da izvučem iz 1 ekspozicije šta se izvući može, raw pa koliko počupam. HDR je ok kada se kao tehnika primenjuje za ono za šta je i osmišljen, da se prevaziđu ograničenja po pitanju dinamičkog raspona samog aparata, ali avaj neko se setio da siluje tonmaping i dobismo ono na šta većina danas pomisli kada se spomene HDR. Khm i sam sam napravio seriju tih vrištećih i kada samo pomislim da mi se to jedno vreme dopadalo Suspect What a Face Kontam da se ovo neće smatrati reklamom, HDR itekako može da bude svrsishodna tehnika da bi se dobili ovakvi snimci:

http://www.flickr.com/photos/blamethemonkey/
http://www.blamethemonkey.com/category/before-and-after

možda će nekome i koristiti. pozz
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Šta ja mislim o HDR-u?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta ja mislim o HDR-u?!   Šta ja mislim o HDR-u?! I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Šta ja mislim o HDR-u?!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Galerije Fotografija :: HDR-
Skoči na: