Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Stari objektivi - nova tela -pomoc !

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
vedus
FS član



Broj postova : 2
Na forumu od : 01.10.2012

Stari objektivi - nova tela -pomoc ! Empty
PočaljiNaslov: Stari objektivi - nova tela -pomoc !   Stari objektivi - nova tela -pomoc ! I_icon_minitime1/10/2012, 22:36

Pozdrav forumašima !
Pratim forum ali do sada nisam bio aktivan pase može reći da sam nov.
Treba mi savet(ka i većini) , možda je o tome već bilo reči ali ... Praktično sam ostao u prošlom veku što se opreme tiče pa me interesuje mogu li se recimo objektivi (Nikor 35-80 i 70-210 korišteni na F801,601 ...) na bilo kakav način koristiti sa modernim Nikonovim telima D3100,5000 ... Koliko je to u praksi iskoristljivo,koliki je onda u stvari zum (u odnosu na lajka format),imali ikakvog očitavanja na displejima....
Isto pitanje se odnosi i na stari blic SB20. Aparat mi treba za ono ... sto bi rekli laganicu (gotovo je sa svadbama,krstenjima,kojekakvim priredbama...) , a zao mi da sve to bacim u kutiju pa na tavan.
Ili da odem po Fuju HS 25 i zavrsim priču.
Nazad na vrh Ići dole
O.o
FS aktivan član
O.o


Broj postova : 45
Na forumu od : 14.08.2011
Godine : 34
Lokacija : Beograd

Stari objektivi - nova tela -pomoc ! Empty
PočaljiNaslov: odgovor   Stari objektivi - nova tela -pomoc ! I_icon_minitime2/10/2012, 00:13

dobrodosao na forum Smile

mislim da ti objektivi mogu da se koriste na dslr telima, ali da ce ti autofokus raditi samo na onim telima koji imaju motor u telu (srafciger) tipa D50, D80, D90, D200, D300, D7000 itd. D3100 i D5000 nemaju motor u telu.

a sto se tice blica, on bi trebalo da radi sasvim normalno.
Nazad na vrh Ići dole
vedus
FS član



Broj postova : 2
Na forumu od : 01.10.2012

Stari objektivi - nova tela -pomoc ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Stari objektivi - nova tela -pomoc !   Stari objektivi - nova tela -pomoc ! I_icon_minitime2/10/2012, 00:33

predpostavljao sam da je tako.Na jeftinijim telima nema autofokusa a na skupim da.Postavlja se pitanje da li ti objektivi realno zasluzuju D300 ...kao i kako rade.
Ima li neko iskustva u radu sa telima bez motora i starim objektivima.
Ispada da ti objektivi koji vrede 30-70 evra treba da se kace na tela od reko 1000 scratch
I ptanje je da li ce to da sljaka bolje od.... pa recimo i nekog prosumerca (Nikon 510,fuji hs25 ...
pozdrav
p.s. i dalje je dilema sta raditi sa starim objektivima Question
Nazad na vrh Ići dole
O.o
FS aktivan član
O.o


Broj postova : 45
Na forumu od : 14.08.2011
Godine : 34
Lokacija : Beograd

Stari objektivi - nova tela -pomoc ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Stari objektivi - nova tela -pomoc !   Stari objektivi - nova tela -pomoc ! I_icon_minitime2/10/2012, 04:38

Pa dobro, nije bas telo od 1000 evra Smile Evo ovaj covek prodaje D90 koji je sasvim pristojno telo za 290 evra > http://www.fotoglasi.com/oglas-32427-nikon-d90-telo.html

Taj 70-210 (ako posedujes D verziju) nahvalise na netu. 35-80 bih prodao, dodao 20, 30 evra i kupio 18-55VR. 18-55 + 70-210 kombinacija bi pokrila dosta toga. Posle jos jedan normalac i to je to Smile

Sto se tice pitanja prozumer vs dslr, to je stvar ukusa. Ima na netu mali milion diskusija na tu temu. Ja recimo vise volim DSLR i moje misljenje je da iz njega moze dosta vise izvuci, a i nista ne moze da zameni zvuk zavesice Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Stari objektivi - nova tela -pomoc ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Stari objektivi - nova tela -pomoc !   Stari objektivi - nova tela -pomoc ! I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Stari objektivi - nova tela -pomoc !
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» novi stari objektivi
» Nova Facebook strana
» Srećna Nova godina
» Stari most
» stari zenit

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Foto Srbija Cafe :: Fotografska oprema :: Foto aparati-
Skoči na: