Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 može mala pomoć?

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
calicdusaan
FS član



Broj postova : 1
Na forumu od : 23.06.2012

može mala pomoć? Empty
PočaljiNaslov: može mala pomoć?   može mala pomoć? I_icon_minitime23/6/2012, 03:43

Zdravo ljudi.

Imao sam Canon SX120 IS do sada, i rešio sam da ga prodam. Imao sam ga dve godine i upoznao sam ga skroz, upoznao sam i manuelni mod (koliko je to moguće s takvim aparatom), čitao dosta, probao, grešio, bla bla...

sada bih uzeo malo bolji aparat. Platio bih nekih 250€ za neki polovan, mooožda bih se rasteglio još 20, 30€ ali ako baš mora. radije bih ostao na 250€.

baš sam dosta čitao u poslednje vreme, ali vidim da sam počeo da se vrtim u krug.

počeo sam sa nikonom L810 ali sam odustao jer nema manuelnih kontrola.

prešao sam još preko nekih modela i sada sam se zadržao na dva neka koja uz malo sreće mogu da se nadju za taj novac. možete li mi pomoći između ta dva, ili predložiti još nešto?

modeli su:

Olympus PEN E-PL1

Fuji Finepix HS20 EXR


Gledao sam olimpus ovaj dosta i baš mi deluje fino. oko njega me brine što je mator(kast). Da li se smatra zastarelim aparat koji je izašao 2010. godine i ima 12 MP sada u 2012.? sviđa mi se što mu se frejmovi mnogo manje "lelujaju" i krive u video modu. sviđa mi se što može da se menja objektiv (mini dslr), sviđa mi se što ima veliki senzor. video mu nekako deluje mnogo ozbiljnije od većine prozumera koje sam video. dubina polja, oštrina, motion... sve deluje na mestu do neke mere.


HS20 mi se svidja zbog 24mm baš kul wide angle-a. moćno mi izgleda ona distorzija, i sviđaju mi se prstenovi za manuelni zum i fokus iako je prozumer. ne sviđa mi se preterano kako izalzi na kraj sa videom. kažu da zum radi u skokovima i da ne ide postepeno, i da tih 16MP više stvaraju problem nego poboljšanje i da samo dodaju šum za džabe i da kamera mnogo bolje radi u 8MP modu. video, iako izgleda vrlo besno zbog širokog ugla, deluje nekako plitko, istrzano, fokus se muči... (ono što sam video na youtube.u)

evo šta meni treba:

Ja sada veliku većinu svojih fotografija radim manuelnim kontrolama. Auto mod ide samo kada sam u žurbi. kamera neće imati neku specijalnu namenu. koristiće se na odmorima, koncertima, u kući, na ulici, za neke sitnije foto poslove koje povremeno uradim prijatlejima... kamera za svaki dan...

video mod je jako bitan. HD obavezan. youtuber sam, muzičar, postujem video klipove relativno često i dosadio mi je 640 x 480 video.

ne očekujem čuda za tih 250€, želim samo prosečan aparat za taj novac. a ne nešto što na papiru izgleda super a razočarava u praksi.

favorit mi je Olimpus E-PL1, ali i dalje menjam odluku na 48 sati kao dete... (:

šta vi kažete?

E-PL1 ili HS20? možda nešto drugo?


imajte u vidu da sam ja neki srednji/jedva napredni korisnik. znam principe neke, ali sam daleko od "poznavaoca" fotografije. to kažem jer ne bih voleo one nadmene predloge "batali to i kupi pravi aparat", ili "kupi taj i taj prozumer, košta samo 200 eura više..." ili tako nešto.

budžet je stegnut, radi se i studira u isto vreme, ima se dosta troškova, 500 eura za aparat jednostavno nije opcija (:

možda u nekoj od sledećih sezona.
Nazad na vrh Ići dole
VladimirK
FS član



Broj postova : 1
Na forumu od : 23.06.2012

može mala pomoć? Empty
PočaljiNaslov: Re: može mala pomoć?   može mala pomoć? I_icon_minitime23/6/2012, 22:29

Ime meni takodje treba pomoc u izboru aparata. Imam budzet od oko 200e i kupio bih nesto dobro za te pare jer ga kupujem sad pa ko zna kad Very Happy sta mi predlazete? Kao laik sam nesto gledao i kao "proucavao" Rolling Eyes , pa su mi se svideli SONY dsc-h70s,NIKON S9100,CANON ixus300hs i OLYPMUS sz-20. Unapred hvala! applause
Nazad na vrh Ići dole
niki7
FS član



Broj postova : 4
Na forumu od : 31.08.2012

može mala pomoć? Empty
PočaljiNaslov: Re: može mala pomoć?   može mala pomoć? I_icon_minitime30/9/2012, 04:25

Može bilo koji od tih navedenih jer se ne razlikuju previše. Najbolje je da ih isprobaš kod prodavca i i vidiš koji ti ima najodgovarajući menu. Ako planiraš da kupuješ nešto na duže staze pogledaj canon ixus 310. Aparat ima prilično čvrsto kućište, manuelne kontrole koje su dostupne preko touch screena. Video zapis je odličan, kao i kvalitet low light fotografija.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





može mala pomoć? Empty
PočaljiNaslov: Re: može mala pomoć?   može mala pomoć? I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
može mala pomoć?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Mala pomoć
» Mala pomoć
» Da li moze pomoc?
» moze misljenje???
» moze li kritika i savet ?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Foto Srbija Cafe :: Fotografska oprema :: Foto aparati-
Skoči na: