Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Zenit 122

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Mooshmulitsa
FS član
Mooshmulitsa


Broj postova : 3
Na forumu od : 14.08.2012
Godine : 37
Lokacija : Novi Sad, Beograd

Zenit 122 Empty
PočaljiNaslov: Zenit 122   Zenit 122 I_icon_minitime14/8/2012, 02:12

Zdravo! Ja sam potpuni laik u fotografiji i definitivno se do sad njom nisam bavila.

Od oca sam dobila Zenit 122, koji je godinama stajao u našem ormanu i jako bih volela da ga isprobam, međutim, kao što rekoh, analogne aparate uopšte ne znam da koristim.

Na internetu nisam uspela da nađem ni jedno uputstvo za korišćenje ni na srpskom ni na engleskom, pa ne znam od čega da krenem. Za početak sam uspela da otvorim ono gde se stavlja film! Very Happy

Jako bi mi značilo ako bi neko mogao da mi objasni kako se koristi, ili još bolje, ako ima uputstvo na srpskom ili engleskom da mi pošalje fotokopiju.

Za početak me interesuje čemu služe točkići sa brojevima (ne na objektivu, to sam uglavnom izvalila).

Žao mi je da fotoaparat stoji i skuplja prašinu, a definitivno ga ne bih prodavala jer je poklon.

I, da, još jedna stvar me interesuje - da li je moguće očistiti objekvit i kako, pošto kada pogledam kroz njega, vidim neku trunku, pa me zanima kako da ga skinem sa fotoaparata.

Hvala unapred! SmileZenit 122 DSCN0570
Nazad na vrh Ići dole
O.o
FS aktivan član
O.o


Broj postova : 45
Na forumu od : 14.08.2011
Godine : 34
Lokacija : Beograd

Zenit 122 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zenit 122   Zenit 122 I_icon_minitime14/8/2012, 03:42

Dobrodosla na forum! Smile

Iskopao sam neko upustvo na jedvite jade i napravio sam ti pdf da ti to malo prostudiras. Nadam se da ce ti pomoci Smile Ako ti ipak nesto nije jasno, ne ustrucavaj se i slobodno pitaj. Ja nisam vican analognoj fotografiji, ali nacice se vec neko iskusniji da ti priskoci u pomoc Smile

link > https://docs.google.com/open?id=0B9AF3LOhrs8DNFh6M3pLaElHR1U

Sto se tice objektiva on se skida tako sto se odvrne sa tela. Pri ciscenju nemoj da koristis nikakve tecnosti za ciscenje stakla i slicno, posto su one agresivne prema staklima na objektivu i mogu da ih ostete. Mozes da koristis vlazne maramice za ciscenje naocara. Naravno one finije, nikako grublje.

Eto toliko i nema na cemu Very Happy



Nazad na vrh Ići dole
Mooshmulitsa
FS član
Mooshmulitsa


Broj postova : 3
Na forumu od : 14.08.2012
Godine : 37
Lokacija : Novi Sad, Beograd

Zenit 122 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zenit 122   Zenit 122 I_icon_minitime14/8/2012, 03:56

Jaoj, hvala! Very Happy Već mesec dana se patim i guglam i pretražujem, a zapravo je samo trebalo da dođem na ovaj forum! Smile
Hvala puno!

Interesuje me još da li je moguće da odnesem aparat u neku fotoradnju da mi ga očiste, jer sam upravo probala da odvrnem objektiv i neće. Iskreno, plašim se da jače pokušam, da ne sjebem nešto. Pa me zato interesuje da li to rade u fotoradnjama i koliko otprilike košta?

I koji film preporučujete uz ovaj fotoaparat? I koje baterije? Smile
Nazad na vrh Ići dole
O.o
FS aktivan član
O.o


Broj postova : 45
Na forumu od : 14.08.2011
Godine : 34
Lokacija : Beograd

Zenit 122 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zenit 122   Zenit 122 I_icon_minitime14/8/2012, 04:45

Nema na cemu, drago mi je da sam bio od koristi Very Happy

Baterije u ovakvim aparatima sluze za merenje svetlosti i traju veoma dugo. Ako imas neke u aparatu, vrlo je moguce da su jos uvek upotrebljive. Nije bitno koje stavljas, samo nadji neke koje mogu u njega i to je to.

Zenit su napravili RUSI i cvrst je kao tenk! Very Happy Nije ga tako lako pokvariti. Samo drzi za ovaj nepomicni deo objektiva koji je najblizi telu i okreni objektiv u smeru suprotnom od smera kazaljki na satu.

A sto se tice filma, uzmi bilo koji u foto radnji. Cisto u pocetku da vidis kako sve to funkcionise Smile
Nazad na vrh Ići dole
Mooshmulitsa
FS član
Mooshmulitsa


Broj postova : 3
Na forumu od : 14.08.2012
Godine : 37
Lokacija : Novi Sad, Beograd

Zenit 122 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zenit 122   Zenit 122 I_icon_minitime14/8/2012, 08:06

Uspela da odvjim objektiv i očistim ga! Jedino imam problem, jer se neka mrvica nalazi u onom delu kroz koji se gleda, na aparatu, ali sa unutrašnje strane i nikako ne mogu da doprem do nje. Ne znam kako to da rešim :/

Al u svakom slučaju ću sutra u pohod na film i baterije Smile
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

Zenit 122 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zenit 122   Zenit 122 I_icon_minitime14/8/2012, 19:06

To što je prašina u tražilu ne utiče na fotografiju nikako. Može samo tebi da smeta dok kadriraš. U svakom slučaju, kad si u Beogradu, odnesi aparat kod čika Miše na Zelenjak. Ulaz na ćošku Kraljice Natalije i Lomine, drugi red, poslednja tezga.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Zenit 122 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zenit 122   Zenit 122 I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Zenit 122
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» stari zenit
» izvesnaRosa i zenit 11
» ruski klasici
» Zenit 12 + Blic Osram BC25 Studio

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Foto Srbija Cafe :: Analogno ćoše-
Skoči na: