Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Pokusaj paninga

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
gavran
FS aktivan član



Broj postova : 31
Na forumu od : 29.03.2012

Pokusaj paninga Empty
PočaljiNaslov: Pokusaj paninga   Pokusaj paninga I_icon_minitime31/5/2012, 01:01

Evo prije neki dan sam pokusao da radim paning sa ovim covjekom koji je trcao,negdje oko dva popodne,strasno suncan dan.Na shuter modu 1/30 f 16 (da vas ne lazem sad)Koliko sam ja primjetio trebalo je da smanjim jos brzinu zatvaraca jer se je cika sporije trcao,zemlja je skroz izgorila jer sam trebao da smanjim jos otvor blende,ajde recite mi jsam u pravu i gdje sam jos pogrijesio.Nisam htjeo nista da kazem sa fotografijom samo da vjezbam paning.Pozdrav


Pokusaj paninga Dsc0826c
Nazad na vrh Ići dole
gavran
FS aktivan član



Broj postova : 31
Na forumu od : 29.03.2012

Pokusaj paninga Empty
PočaljiNaslov: Re: Pokusaj paninga   Pokusaj paninga I_icon_minitime4/6/2012, 03:17

Jesam ja postavio temu na pravo mjesto,mozda ovo nije pomoc pocetnicima?
Nazad na vrh Ići dole
nemanja.mirkovic
FS veteran
nemanja.mirkovic


Broj postova : 321
Na forumu od : 29.08.2010
Godine : 41
Lokacija : Ivanjica

Pokusaj paninga Empty
PočaljiNaslov: Re: Pokusaj paninga   Pokusaj paninga I_icon_minitime4/6/2012, 12:36

Ni malo laka disciplina paning, čak je skoro nemoguće napraviti baš savršen paning.
Lepo si rekao za brzinu zatvarača, za sporije objekte mora ispod 1/30. Usput, dosta je lakše panirati brže objekte, jer na 1/15 i 1/8 sigurno praviš pomeranja aparata gore dole pa onda paning nije najuspešniji. Što bliža pozadina i što brži objekat to je lakše.
Da bi postao majstor za paning, moraš da vežbaš konstantno...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pokusaj paninga Empty
PočaljiNaslov: Re: Pokusaj paninga   Pokusaj paninga I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Pokusaj paninga
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» prvi pokusaj
» pokusaj kapljica xD
» Moj pokusaj macro fotografije

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Foto Srbija Cafe :: Pomoć početnicima u fotografiji-
Skoči na: