Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Procena Asahi Pentax i Super Multi coated Takumar 1:3.5/35

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
anaidrina
FS član



Broj postova : 10
Na forumu od : 26.12.2012

Procena Asahi Pentax i Super Multi coated Takumar 1:3.5/35 Empty
PočaljiNaslov: Procena Asahi Pentax i Super Multi coated Takumar 1:3.5/35   Procena Asahi Pentax i Super Multi coated Takumar 1:3.5/35 I_icon_minitime26/12/2012, 13:12

Pozdrav svima!
Moj otac ima stari fotoaparat koji nikada nije koristio, nego ga je dobio na poklon i cuvao. To je Asahi Pentax sp1000 sa Super Multi coated Takumar 1:3.5/35 objektivom.
Ja sam gledala na Ebay-u i vidim da se objektiv ceni oko 50dolara, a sam fotoaparat nisam pronasla. Sumnjam da se toliko novca za ovo moze dobiti u Srbiji, ali bih volela da dobijem procenu od vas, pravih fotografa. Onda cu fotoaparat i objektiv postaviti na Limundo ili u oglase. Moj tata kaze da mu sada pare vise trebaju...
Molim za savet i pomoc:)
Hvala!
Nazad na vrh Ići dole
nemanja.mirkovic
FS veteran
nemanja.mirkovic


Broj postova : 321
Na forumu od : 29.08.2010
Godine : 41
Lokacija : Ivanjica

Procena Asahi Pentax i Super Multi coated Takumar 1:3.5/35 Empty
PočaljiNaslov: Re: Procena Asahi Pentax i Super Multi coated Takumar 1:3.5/35   Procena Asahi Pentax i Super Multi coated Takumar 1:3.5/35 I_icon_minitime27/12/2012, 07:33

Bitno je da proveriš stanje aparata i da to navedeš u oglasima. Da li okida, premotava, fizička oštećenja. Isto za objektiv, da li udaran, izgreban da li na prednjem i zadnjem staklu ima ogrebotina, gljivica, otisaka prstiju. Da li ima ulja na bledni. Sve to lepo fotografišeš, dakle objektiv i sa prednje i sa zadnje strane kroz njega ka nebu, jer se tako najbolje vide mane. 99% ljudi u Srbije ne fotografiše tako objektive, ali to je jedina iskrena priča...

U vezi cene polovne opreme, to je skroz nerealno. Ja sam iste objektive u istom stanju plaćao 20 u jednom i 50 u drugom slučaju. Proveri malo po kupujemprodajem, kupindu, fotoberzi i fotooglasima. Stavi nešto slično na tim sajtovima, ili stavi nešto malo manju cenu na limundu, pa neka se ljudi bore...
Ljudi jesu spremni da plate više ukoliko je objektiv u dobrom stanju.

Nazad na vrh Ići dole
 
Procena Asahi Pentax i Super Multi coated Takumar 1:3.5/35
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Procena Asahi Pentax i Super Multi Takumar objektiv
» Prodajem Asahi Pentax SP1000 sa TAKUMAR Super Multi coated objektivom 1:3.5/35 objektivom.
» Prodajem Asahi Pentax SP1000 sa TAKUMAR Super Multi coated objektivom 1:3.5/35 objektivom.
» Asahi Pentax i Takumar multi objektiv
» Procena objektiva

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Foto Srbija Cafe :: Analogno ćoše-
Skoči na: