Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 brzina zatvaraca

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
gavran
FS aktivan član



Broj postova : 31
Na forumu od : 29.03.2012

brzina zatvaraca Empty
PočaljiNaslov: brzina zatvaraca   brzina zatvaraca I_icon_minitime3/4/2012, 23:33

Pokusao sam da odgovor nadjem na internetu al nisa uspio,ne bih da vas zamaram pitanjima na koje ste vec odgovarali.Znaci ovako

Ekspozicija je vrijeme pod kojim se racuna koliko dugo je film ili senzor bio osvjetljen(uprosteno)
Ako slikamo pomraku ISO bi trebao da je veci,otvor blende isto tako abrzina zatvaraca duza,da bi mogli da iskoristimo vise svjetlosti.Ako fotkamo tamo gdje je presvjetlo trebalo da je obrnuto.

Ono sto mene interesuje je 1)kolika je brzina zatvaraca u normalnim uslovima

2)kako odrediti brzinu zatvaraca?kola koja prolaze
krecu se brze od covjeka koji trci.Ako zelimo da dobijemo
muljavi trag (da ga tako nazovem)

Da li se jednostavno ide od min do max?ili postoji neka skala.Eto nadam se da sam uspio objasniti sta me interesuje.Hvala
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

brzina zatvaraca Empty
PočaljiNaslov: Re: brzina zatvaraca   brzina zatvaraca I_icon_minitime4/4/2012, 05:38


1.

http://www.fotoart.rs/Saveti-i-tehnike/Foto-Tehnike/ekspozicija-i-merenje-svetla/All-Pages.html

2.

Duža ekspozicija. Eksperimentiši, ne postoji precizan odgvor, moraš da probaš pod različitim uslovima i postavkama da bi dobio ono što želiš.
Nazad na vrh Ići dole
 
brzina zatvaraca
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Brzina zatvaraca
» Za početnike

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Foto Srbija Cafe :: Pomoć početnicima u fotografiji-
Skoči na: