Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 generalno o onjektivima

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
gavran
FS aktivan član



Broj postova : 31
Na forumu od : 29.03.2012

generalno o onjektivima Empty
PočaljiNaslov: generalno o onjektivima   generalno o onjektivima I_icon_minitime12/4/2012, 17:13

Posto sam tek uplivao u vode fotografije pitanja na sve strane :-) .Ako sam dobro shvatio oznaka F koja oznacava velicinu blende,sto je broj manji blenda je vise otvorena.Ako kupimo nikon 35mm f1/8 znaci da taj objektiv prima vise svjetlost,dobar je za fotografisanje unutrasnjim prostorima i racuna se pod sirokougaonim objektivima

Da li se svaki objektiv sa f 1/8 ili manjim brojem racuna pod sirokougaonim

Da li prilikom kupovine (novog) objektiva treba da se vodi racuna da je F sto manji cak i kada se kupuje zum objektiv 70-300

I za na kraj cisto uposteno,sta moze da bude tolika razlika izmedju objektiva iste marke a da jedan kosta 200$ a drugi 2300$

Zam da ima objektiva koji se koriste za sport koliko sam razumio i njihova cijena je starno velika,pa to mogu i da razumijem al me malo buni ovo drugo.eto toliko,HVALA.



Nazad na vrh Ići dole
gavran
FS aktivan član



Broj postova : 31
Na forumu od : 29.03.2012

generalno o onjektivima Empty
PočaljiNaslov: Re: generalno o onjektivima   generalno o onjektivima I_icon_minitime12/4/2012, 18:00

E da jos jedno pitanje,jel gledate kroz trazilo kad fotografisete ili monitor,ja gledam kroz trazilo ali cim ispalim fotografiju prebacujem na monitor da provjerim foto,mozda je bolje drzati onda na monitoru???
Nazad na vrh Ići dole
unique93
FS hiperaktivan član
unique93


Broj postova : 151
Na forumu od : 26.09.2010
Godine : 31
Lokacija : obrenovac

generalno o onjektivima Empty
PočaljiNaslov: Re: generalno o onjektivima   generalno o onjektivima I_icon_minitime13/4/2012, 03:15

Jeste...objektivi koji imaju vecu blendu(tj manji f broj) su svetlosno jaci, tj primaju vise svetlosti....35-ica je super za fotkanje portreta, prilicno je siroka, pa moze da se fotka i unutra...mada nije bas siroka...siroki objektivi su od nekih 10mm pa do 28mm...

Sirokougaoni objektivi ne zavise od blende...tj postoje prilicno siroki objektivi sa vecom ili manjom blendom...

Zavisi koliko para imas i za sta ti treba...vecina vecih zum objektiva imaju blendu od f3.5 do f5.6, mada skuplji modeli imaju neku fiksnu blednu...npr f4 ili cak f2.8 po celom rasponu...npr 70-200 f2.8...on ima istu blendu i na 70mm i na 200mm, ali takav objektiv bas mnogo kosta...

Za sport se koriste vecinom objektivi sa sto vecom fiksnom blendom...npr ovaj 70-200 f2.8, sto sam ga pomenuo malo pre, mada mnogi sportski fotografi koriste fiksne objektive za sport(objektivi koji nemaju zum), npr 300mm f2.8, 400mm f2.8 itd...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





generalno o onjektivima Empty
PočaljiNaslov: Re: generalno o onjektivima   generalno o onjektivima I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
generalno o onjektivima
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Foto Srbija Cafe :: Fotografska oprema :: Objektivi-
Skoči na: