Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 ''Labudovo jezero'' u Borči

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
dzonihsv
Moderator
dzonihsv


Broj postova : 266
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 34
Lokacija : L.S.D.

''Labudovo jezero'' u Borči Empty
PočaljiNaslov: ''Labudovo jezero'' u Borči   ''Labudovo jezero'' u Borči I_icon_minitime27/2/2012, 04:45

Mala reportaža od mene. Htedo' otići ranije, ali dok nisam osposobio bajs, nisam imao volje.

''Labudovo jezero'' u Borči.

Atrakcija Borče poslednjih mesec-dva.

Citat :
U jedan kanal (Vizelj inače) Borčanske reke nedavno je sletelo jato od 30-ak belih labudova. Oni drugu godinu zaredom tu prezimljavaju, a znatiželjni i požrtvovani Beograđani svakodnevno obilaze i donose im hranu.

I borčanski vrapci znaju da je leti ovaj kanal rezervisan za decu i kajakaše lokalnog kluba. Međutim nekako s zime, već drugu godinu za redom, vide Borčanci da su dobili nove kajakaše. Vest se po Borči brzo pročula, pa kao svaki dobri domaćini-iz dana u dan sve je više Borčanca koji bi da požele dobrodošlicu svojim pernatim gostima.

"Skoro svaki dan dobijaju dosta hrane, dosta naroda dolazi ovde, hrane ih nama je drago kao stanovnici Borče da imamo ovako lepu posetu", kaže Lazar Šikl.

"Kao što vidite ljudi bacaju hranu, oni im prilaze bliže, kad se najedu-odu, imaju trave u ovom kanalu, čupaju travu svaki dan, jedu i uživaju jednostavno, i mi sa njima, objašnjava Nebojša Milosavljević.
Dežuraju Beograđani organizovano, kad ko ima vremena da dođe, da ih na parove razbrojs prebroji- jesu li svih 30 tu i da im slučajno ni pero s glave, ali bukvalno, ne bi falilo.

"Oni sami održavaju ovu vodu, lupaju led, ne dozvoljavaju da se smrzne valjda je to neki prirodni nagon, a mi malo pomognemo da bude te vode i eto drago nam je da su tu, kaže Lazar Šikl.
No imaju i oni, ko i mi, svoje žute minute, pa umeju da se unervoze.

"Dešava se, ima ovih starijih, čisto belih, ne daju mlađima da se kupaju, i to je jurnjava po vodi, kaže Nebojša Milosavljević.

A Borčanci uživaju ponosno u svom labudovom jezeru i nadaju se, kažu, da će ovi odlučiti da ostanu, i sviju svoja borčanska gnezda. Zbog onih koji su ih lovili i krali njihova jaja, već godinama se labudovi u Beogradu više ne gnezde, već poput ovog tridesetočlanog jata dolaze honorarno samo kao čuvari plaže u zimskom periodu. A lepo bi bilo da nam postanu sugrađani...
Izvor - http://www.studiob.rs/info/tema.php?id=376 (ima i klip na linku)

''Labudovo jezero'' u Borči
''Labudovo jezero'' u Borči Labudovo-jezero-%28bli%C5%BEi-kadar%29

''Labudovo jezero'' u Borči (nešto širi kadar)
''Labudovo jezero'' u Borči Labudovo-jezero-u-Bor%C4%8Di

''Psima zabranjen prilaz...''
''Labudovo jezero'' u Borči Psima-zabranjen-pristup%21

''A ne ne! Mene nećeš uslikati!''
''Labudovo jezero'' u Borči A-ne%2C-ne%21-Mene-ne%C4%87e%C5%A1-uslikati%21

''Drž' liniju! Tako, tako...''
''Labudovo jezero'' u Borči Dr%C5%BEi-liniju%21-Tako%2C-tako...

''E momci, jeste cave! Opet ste me ostavili samog.''
''Labudovo jezero'' u Borči E-momci%2C-jeste-cave%21-Opet-ste-me-ostavili-samog

Priče sa Labudovog jezera...
''Labudovo jezero'' u Borči Pri%C4%8Da-sa-labudovog-jezera

''Momci! Šta cenite kol'ko ćemo još da blejimo u Borči?''
''Labudovo jezero'' u Borči I-momci%2C-%C5%A1ta-cenite-Kol%27ko-%C4%87emo-jo%C5%A1-da-kuliramo-u-Bor%C4%8Di

Sve pohvale za one koji su dolazili i hranili ove lepe ptice!
''Labudovo jezero'' u Borči Sve-pohvale-za-one-koju-si-dolazili-i-hranili-ove-lepe-ptice

Citat :
Canon SX120
ISO80
F3.5-4.3
1/100 - 1/500


Poslednji izmenio dzonihsv dana 28/2/2012, 02:05, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.panoramio.com/user/dzonihsv
nemanja.mirkovic
FS veteran
nemanja.mirkovic


Broj postova : 321
Na forumu od : 29.08.2010
Godine : 41
Lokacija : Ivanjica

''Labudovo jezero'' u Borči Empty
PočaljiNaslov: Re: ''Labudovo jezero'' u Borči   ''Labudovo jezero'' u Borči I_icon_minitime27/2/2012, 11:42

Dzoni lepe fotografije.
Na ovome bi moglo da se zavrsi ali evo cisto par sitnica:

Kod fotografije psima zabranjem pristup se ne vidi donji deo natpisa najbolje u ovom formatu, pa za forum moze malo veci crop da se jasnije vidi ceo natpis.

'Drž' liniju! Tako, tako... ili kako Toto kaze ,,Hold the line." je skoro pa savrsena.
Ti si otprilike uradio odlican posao na njoj, a da je josh prvi labud pogledao u istom pravcu kao drugi i treci bila bi totalni ubica. Moj favorit!!!

Priče sa Labudovog jezera... cisto me zanima da li si koristio filter, dah ili ps? Svidja mi se u svakom slucaju.

Ako budesh isao opet, daj i koju fotografiju izbliza kad ih hrane i sl.

Uzdravlje


Nazad na vrh Ići dole
dzonihsv
Moderator
dzonihsv


Broj postova : 266
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 34
Lokacija : L.S.D.

''Labudovo jezero'' u Borči Empty
PočaljiNaslov: Re: ''Labudovo jezero'' u Borči   ''Labudovo jezero'' u Borči I_icon_minitime28/2/2012, 02:04

Kao prvo, hvala lepo. Smile

Što se tiče fotke o tom znaku... ja sam se nakako vodio time da će ljudi kliknuti i videti šta piše, ali ću sledeći put imati u vidu to što reče.

''Drž' liniju'', jes' uspela (koliko-toliko), ali sam posle skontao da je fotka ''A ne ne! Mene nećeš uslikati!'' mogla da ispadne takođe ubitačna da nije bilo tog labuda u prvom kadru. Al' sad, sve prošlo vreme... to nek' mi bude nauk za ubuduće. Smile

Priče sa labudovog jezera... tu sam fotku provukao kroz color efex (boje, balans belog, vinjete i slično), odradio malo veštačkog boke(h)a u PS-u, kao i dodao lens blur i smanjio istom opacity - da bi' dobio tako ''bajkovit'' izgled.

Ići ću sigurno, ali ne znam kad, pa se nadam da će biti tu i da ću potrefiti vreme kad ih budu hranili.

Hvala još jednom na komentaru i pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.panoramio.com/user/dzonihsv
Sponsored content





''Labudovo jezero'' u Borči Empty
PočaljiNaslov: Re: ''Labudovo jezero'' u Borči   ''Labudovo jezero'' u Borči I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
''Labudovo jezero'' u Borči
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Šalinačko jezero
» Jezero Barije
» Bledsko jezero i Ljubljanska suma

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Galerije Fotografija :: Pejzažna fotografija-
Skoči na: