Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Nikon P500

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Feno
FS član



Broj postova : 23
Na forumu od : 06.02.2012
Godine : 39
Lokacija : Beograd

Nikon P500 Empty
PočaljiNaslov: Nikon P500   Nikon P500 I_icon_minitime6/2/2012, 12:39

Dakle koliko sam se informisao P500 nema na objektivu mogucnost direktnog kacenja filtera. Medjutim naisao sam na ovaj link. (provericu da li ima kod nas da se uzme slican paket). Pa me interesuje sledece:
-Koliko negativno utice dodavanja filtera na ovaj nacin
-Da li je uopste moguce koristiti ovaj sistem konkretno na Nikonu P500
-Koliko bih dobio na zumiranju pri pravljenju macro fotografija (interesuje me za sada filter za to)

Nisam do sada imao prilike da pravim macroe na dnevnom svetlu.
Nisam jos uvek iskusan sa setovanjem aparata za macro, mada jesam imao nekoliko "proba". Okacicu najbolji rezultat sutra.
Hvala unapred na odgovorima.

G.

EDIT: Nije mi dozvoljeno da postavim link zbog 7dnevnog penala, nova registracija.
U pitanju je paket koji sadrzi sledece:

1. The Kiwifotos LA-67P500T Lens Adapter - a two piece adapter made of black anodized aluminium.
The lens adapter provides a 67mm filter mount for adding filters or other lens accessories to the Nikon Coolpix P500 Digital Camera.
With the back component of the adapter you can add a 67mm filter to improve picture quality at the widest zoom without any vignetting although full zoom is not available. If you wish to use a teleconverter or macro/close up lenses in full zoom screw both parts together and add a 67mm filter*. The special design of a smooth inner ring of the lens adapter helps protect your expensive camera from scratching during installation

2. 67mm Ultra Violet (U/V) Filter - helps the camera to reduce haze by absorbing the ultra violet rays, and this in turn helps to increase the contrast.

3. 67mm Circular Polarising (CPL) Filter - remove unwanted reflections from non-metallic surfaces such as water and glass. They also enable colours to become more saturated and appear more clear, with better contrast.

4. 67mm Screw Mount Lens Hood - a must for every camera enthusiast; primarily designed to avoid unwanted stray light from entering the lens by extending and shading the end of the lens.

5. 67mm Lens Cap - snap on caps protect the front of your lens from dust and damage. Two spring claws at opposite sides latch inside the filter thread of the lens or the front thread of a screwed-on filter to keep the lens cap secured and your lens protected.

6. Lens Cap Keeper - Protects against loss of lens cap. An elastic cord is placed around the lens, and the lens cap is attached either via a 3M sticky pad or via the eyelet on the side on the lens cap.


Nisam uspeo da nadjem spoiler, izvinjavam se na duzini posta.
Pozdrav,
G.
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

Nikon P500 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nikon P500   Nikon P500 I_icon_minitime6/2/2012, 20:30


Za početak, nešto malo o filterima

http://www.fotosrbijaforum.com/t735-filteri-u-fotografiji-bilo-kojoj

Koliko vidim, ovde si naveo samo dva filtera, UV i CPL. Oba su korisna. UV služi za "skidanje" UV zraka, mada je najkorisniji kao zaštita prednjeg sočiva jer ćeš retko biti u situaciji da je UV zračenje toliko da utiče na fotku. CPL služi za uklanjanje neželjenih refleksija. Uz njih dobijaš zonericu koja je jako korisna stvar. Ostalo što ide u paketu su adapteri, poklopci...

Filter za makro, ako sam dobro razumeo??? Na aparatu već imaš makro mod, ne kapiram kakav ti je filter još potreban.
Nazad na vrh Ići dole
Feno
FS član



Broj postova : 23
Na forumu od : 06.02.2012
Godine : 39
Lokacija : Beograd

Nikon P500 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nikon P500   Nikon P500 I_icon_minitime6/2/2012, 22:54

Hvala na odgovoru Ljubo.

Postovao sam kasno sinoc nakon zavrsene smene, tako da sam propustio da napomenem da sam nasao jedino taj paket koji je iskljucivo za Nikon P500, sta je u njemu manje vise nije bitna stavka. Interesuje me da li iako nema 'filter threads' na sebi, postoji nacin da se koriste filteri na nekin nacin (uz pomoc tuba ili bilo cega drugog) i koliko to utice na sam rezultat.

Sto se macro moda tice, znam da postoji na P500, nisam imao prilike da ih pravim na boljem svetlu osim kucnog ili uz pomoc blica. Da ne pominjem da i dalje ne znam takoreci nista o pravilima kod tog tipa fotografisanja. Naravno da rezultat ne lici ni na sta pod tim uslovima. Gledao sam neke nerealno dobre slike insekata, iako imam macro mod ovde, voleo bih da "pridjem blize" ako je moguce sa filterima. Ne znam koliko kvalitetan macro moze da se dobije koristeci iskljucivo specifikacije aparata, ali me interesovalo poboljsanje tog maksimuma.

Mozda sam trebao da sacekam lepse vreme i napravim par proba pre nego sto sam postavio pitanje za filter, al eto, nije mi dalo mira. Wink

Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

Nikon P500 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nikon P500   Nikon P500 I_icon_minitime6/2/2012, 23:08


Makro fotografija se radi adekvatnim objektivom, ne filterom. To što si gledao je verovatno rađeno DSLR-om i prilično skupim staklima. Pord toga, ako malo bolje pogledaš, koristi se eksterni blic ili više njih, a ne pop-up sa aparata. To je jako bitno zbog uglova refleksije svetla, senki i kontrasta. Sa druge strane makro objektivi traže malo više svetla jer si izuzetno "uski". Ima ovde na forumu dosta dobrih makro-a, pitaj ljude kako i čime su radili, sigurno ćeš dobiti neki koristan savet.
Nazad na vrh Ići dole
Feno
FS član



Broj postova : 23
Na forumu od : 06.02.2012
Godine : 39
Lokacija : Beograd

Nikon P500 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nikon P500   Nikon P500 I_icon_minitime6/2/2012, 23:34

Da ne bih ubacivao slike ovde onoga sto sam video (ne znam ni da li imam permission zbog skorasnje registracije) ukoliko imas vremena izguglaj "50 mindblowing examples of macro photography". Slikani su insekti u prirodi, verujem "nazivo" bez reziranja okoline, vec tu gde jesu, zateceni kako jesu. Kazem predpostavljam. Mada si verovatno u pravu sto se tice kvaliteta aparata.

Dok ne probam necu znati sta mogu da napravim. Kada dodje do toga stavicu ovde rezultate za komentare.

Hvala jos jednom na pomoci Ljubo, pozdrav,
G.
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

Nikon P500 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nikon P500   Nikon P500 I_icon_minitime6/2/2012, 23:44


Verovatno su slikani u prirodi, ali sa adekvatnom opremom. Na većini se vidi da je korišćeno više izvora svetla pod različitim uglovima. Pogledaj ovo

http://www.fotosrbijaforum.com/t985-moja-oprema
Nazad na vrh Ići dole
Feno
FS član



Broj postova : 23
Na forumu od : 06.02.2012
Godine : 39
Lokacija : Beograd

Nikon P500 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nikon P500   Nikon P500 I_icon_minitime7/2/2012, 00:07

Pobogu! Shocked

Ovo je fenomenalno!
Ocigledno ce takve fotografije morati da sacekaju bolja vremena mene sto se tice.
No, sve u svoje vreme. Napravio sam 2 slike bez preteranog truda i svetla, pa me interesuje da li postoji nacin za skidanje penala linkovanja sto se tice. Slike nisu nista drugo do prvog testa macro mogucnosti sa aparatom bez ikakvih dodataka, ali bih voleo da vidim sta imas da kazes na tu temu pa da ponovim sa ispravkama.
Pozdrav
G.
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

Nikon P500 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nikon P500   Nikon P500 I_icon_minitime7/2/2012, 00:11

Videćemo da se taj problem sa postavljanjem fotki ili linkova nekako reši.


Poslednji izmenio Ljuba dana 7/2/2012, 05:36, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Feno
FS član



Broj postova : 23
Na forumu od : 06.02.2012
Godine : 39
Lokacija : Beograd

Nikon P500 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nikon P500   Nikon P500 I_icon_minitime7/2/2012, 00:15

Hvala unapred za to.
Ako nije problem samo da me obavestis kada to bude reseno, ovde ili na private, da znam kada da probam da okacim.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Nikon P500 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nikon P500   Nikon P500 I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Nikon P500
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Prodajem DVA TELA Nikon D80 + BUSTER Nikon D60
» Nikon F401s+Sigma 70-210+Nikon 35-70
» Prodajem Nikon D-90 sa objektivom Nikon 35-70 2.8
» prodajem nikon D90 sa nikon objektivom 18-200
» Nikon 3000 ili Nikon 5000 ?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Foto Srbija Cafe :: Pomoć početnicima u fotografiji-
Skoči na: