Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Koji aparat je bolji

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
bracko87
FS član



Broj postova : 10
Na forumu od : 19.01.2012

Koji aparat je bolji Empty
PočaljiNaslov: Koji aparat je bolji   Koji aparat je bolji I_icon_minitime2/2/2012, 04:34

Dvoumim se vec neko vreme izmedju Canon EOS 400d kit i Nikon 40d sa kit objektivom...

I ako imam vec jedan, nesto skromniji aparat, voleo bih da sebe ponovim jednim od ova dva pa me cisto zanima vase misljenje, koji je od ova dva bolji (posto sam ih nasao po skoro istoj ceni)???

Unapred hvala na pomoci
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

Koji aparat je bolji Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji aparat je bolji   Koji aparat je bolji I_icon_minitime2/2/2012, 07:51

Oba su prilično zastareli modeli. Ne mislim da su loši, samo je sa novijim modelima napravljen veliki tehnološki pomak. Imao sam 400D dosta dugo i, za tu cenu, to je odličan aparat. Jedina realna mana mu je veličina, za malo veću šaku je neophodan battery grip.

Najbolje za odabir aparata je da napraviš uporedni test. Pošto to sigurno nisi u mogućnosti, najlakše je da uporediš komentare korisnika

http://www.fredmiranda.com/reviews/showproduct.php?product=306&sort=7&cat=15&page=2

http://www.fredmiranda.com/reviews/showproduct.php?product=323&sort=7&cat=16&page=1


Poslednji izmenio Ljuba dana 2/2/2012, 18:55, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
bracko87
FS član



Broj postova : 10
Na forumu od : 19.01.2012

Koji aparat je bolji Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji aparat je bolji   Koji aparat je bolji I_icon_minitime2/2/2012, 09:54

Hvala na odgovoru Ljubo

Skontao sam da su oba stariji modeli ali meni cisto treba malo da vezbam sa dslr aparatom, odnosno da sakupim neku rutinu u radu sa njima, jer imam plan da pokusam za fotografa na prekookeanski brod, a tamo vec dobijamo ozbiljniju opremu za rad...

Posto sam potpuni amater, trebace mi vremena da sve skontam, ali opet nisam u situaciji da pucam velike pare za neki bolji (noviji) aparat ili objektiv, docice i to vremenom....

Kazes da je d400 mali za ruku, kakav je Nikon 40d, odnosno da li je veci od Canona???

Da biras iymedju ova dva, koji bi uzeo (ili neki slican do 250 eura, sa kit objektivom, na primer)???

Hvala
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

Koji aparat je bolji Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji aparat je bolji   Koji aparat je bolji I_icon_minitime2/2/2012, 19:33


Za bilo kakvo bavljenje fotografijom, profesionalno ili amatersko (tu ne mislim na turističko-diletantske pokušaje fotoonanisanja) rutina nije dovoljna sama po sebi. Neophodno je dosta dobro poznavanje teorije fotografije, odnosno potrebno je da znaš šta, kada, kako i zašto radiš i kakav rezultat tog rada treba da bude. Rutina u korišćenju aparata i fotografija su veoma različite stvari.

Imam druga koji je radio kao fotograf, doduše nije bio na brodu već je radio na Rodosu, ušao je u tu priču odprilike isto kao što ti planiraš. Odradio je ugovor od 6 meseci i zahvalili su mu se na saradnji. Nikakav konkretan problem nije postojao, jednostavno turisti nisu bili zadovoljni njegovim fotkama i nisu ih uzimali. Od profesionalnog fotografa se očekuje da je u stanju da napravi neuporedivo bolju fotku od samog turiste. Ako je turista pritom bogat i razmažen, očekuje da ta fotka bude besprekorna. Zašto bi plaćao nekoga da radi ono što može i on sam? Od ljudi koji ti plaćaju ne treba očekivati da shvate razloge zašto se ti baviš nekim poslom. Oni daju pare za ono što njih interesuje i očekuju da uvek budu u pravu. Moraš da imaš "veliko ime" u svom poslu da bi mogao da budeš onaj koji postavlja uslove.

Da se vratim na aparate. Ova dva modela su sličnih dimenzija, to su početnički DSLR aparati i nisu koncipirani za zahtevnije korisnike. Ja bih uzeo 400D zato što ima bolji senzor i ima RAW format koji je jako bitan za obradu fotografija. Ima i Nikon svojih prednosti, ali za ono što tebi treba nisu tolike da prave bitnu razliku.
Nazad na vrh Ići dole
bracko87
FS član



Broj postova : 10
Na forumu od : 19.01.2012

Koji aparat je bolji Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji aparat je bolji   Koji aparat je bolji I_icon_minitime2/2/2012, 22:41

Jasno mi je sve, potpuno si u pravu oko posla fotografa.Ima svakakvih primera, odosno prica ljudi koji su vec tamo bili i radili, od onih profesionalaca do potpunih amatera, i zaključci su različiti, odnosno ko se kako snašao...

Probaću u narednih godinu dana da naučim što je više moguće o fotografiji, pokušaću da se što bolje spremim do jeseni kada planiram da apliciram za posao, pa ako prođem, prođem, samo da se pobegne od ove bede i bezpuća...

I meni se više sviđa 400d, tako da je izbor pao na njega...

Inače, pratim ovaj forum od nedavno, dobro ću ga prelistati i nadam se pronaći dosta dobrih i korisnih stvari zamene...

Ukoliko imaš neki link, odnosno stranicu na kojoj bi mogao mnoge bitne stvari za početnike da pronađem, molim te pusti ovde kad stigneš...

Hvala na prethodnim odgovorima...
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
bracko87
FS član



Broj postova : 10
Na forumu od : 19.01.2012

Koji aparat je bolji Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji aparat je bolji   Koji aparat je bolji I_icon_minitime2/2/2012, 23:07

e izvini šefe, samo ukratko, dobio sam i jednu ponudu za Sony Alpha 100 DSLR, standard kit, po istoj ceni, dosta dobro očuvan, malo fotki odradio...

Imaš li kakav komentar za ovaj aparat i dali može da se takmiči sa gore dva navedena???
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

Koji aparat je bolji Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji aparat je bolji   Koji aparat je bolji I_icon_minitime3/2/2012, 02:37


Što se tiče linkova, ima ponešto ovde

http://www.fotosrbijaforum.com/t257-foto-saveti

http://www.fotosrbijaforum.com/t242-postavke-svetla-tutoriali

Sony... ne znam. Canon i Nikon su sigurnije opcije zato što postoje dobri servisi za njih. Sa druge strane, koliko sam čitao o Sony aparatima po netu, mnogo ljudi se žali da pravi mekane fotke, tj. da nisu dovoljno oštre. Nisam nikad radio sa Sony-em tako da ne mogu da dam ličnu ocenu.
Nazad na vrh Ići dole
bracko87
FS član



Broj postova : 10
Na forumu od : 19.01.2012

Koji aparat je bolji Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji aparat je bolji   Koji aparat je bolji I_icon_minitime3/2/2012, 11:39

Hvala Ljubo

Sad sam vec pretrpan ponudama (Sony sa nekim dosta dobrim objektivom, Canon eos 1000D, D70....), gledam ostale komentare i forume, cak i rewiev svakog aparata na Youtube-u, pa cu od ponedeljka nesto naruciti, nadam se pametno Smile

Jedino u celoj ovoj prici mi se nesvidja moj apetit (finansije) koji raste iz dana u dan, do juce sam bio spreman da dam 200 eura, sad bi vec dao 250-60, kontam do ponedeljka da ce biti 300....I ko zna dokle, zato mislim da sto pre nesto uzmem i vezbam...
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

Koji aparat je bolji Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji aparat je bolji   Koji aparat je bolji I_icon_minitime3/2/2012, 19:02


Ako ne znaš kako da potrošiš 1000000€, kupi fotoaparat. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Koji aparat je bolji Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji aparat je bolji   Koji aparat je bolji I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Koji aparat je bolji
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Koji Aparat da Kupum :)
» Koji foto aparat koristite?
» koji aparat kupiti za nekih 200 €
» Da li je aparat koji koristite kupljen nov ili polovan?
» Aparat

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Foto Srbija Cafe :: Fotografska oprema :: Foto aparati-
Skoči na: