Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Pomoć oko korišćenja aparata Fuji S2800 HD

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Kuguar
FS član



Broj postova : 4
Na forumu od : 25.01.2012

Pomoć oko korišćenja aparata Fuji S2800 HD Empty
PočaljiNaslov: Pomoć oko korišćenja aparata Fuji S2800 HD   Pomoć oko korišćenja aparata Fuji S2800 HD I_icon_minitime25/1/2012, 23:20

*+Poštovani‚
Nadam se da na ovom forumu mogu dobiti pomoć oko korišćenja pomenutog dig. foto aparata, naime, aparat sam kupio pre 10 meseci, ali od samog početka nisam bio zadovoljan kvalitetom fotografija.
Uglavnom koristim auto mod za fotografisanje, ali ukoliko ima svetla u prostoriji pa pokušam bez blica, svaki pokret napravi mutnu fotografiju, dakle ako se neko pomeri od lica koje slikam(a uglavnom su to deca pa možete misliti koliko su mirna) fotografija ispadne užasna.
Ukoliko aktiviram blic, često toliko izgori sliku da je to strašno. Što se video zapisa tiče on je tu još i najbolji!
Aparat ima dosta podešavanja, ali ja sam teški amater i fotografija mi nije jača strana, sva sreća pa sam dobar u photoshop-u pa slike obrađujem, ali mislim da je to bez veze, s obzirom da sam aparat platio 200 e.
Bio bih zahvalan za svaki savet, oko podešavanja, ili korišćenja ovog aparata, kako bih iz njega izvukao maksimum, jer ne verujem da je baš toliko loš.
Hvala svima unapred!
Nazad na vrh Ići dole
unique93
FS hiperaktivan član
unique93


Broj postova : 151
Na forumu od : 26.09.2010
Godine : 31
Lokacija : obrenovac

Pomoć oko korišćenja aparata Fuji S2800 HD Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoć oko korišćenja aparata Fuji S2800 HD   Pomoć oko korišćenja aparata Fuji S2800 HD I_icon_minitime25/1/2012, 23:45

po mom misljenju, najbolje je da koristis mod prioriteta blende(Av mod), tada ces sam da podesavas iso i blendu...u auto modu ti aparat sve sam podesi i onda cesto fotke ne ispadnu bas najbolje...kada fotografises u zatvorenom prostoru, tesko da ces moci da koristis zum, posto se tada i blenda smanjuje(tj f broj se povecava) i tada ima manje svetla...taj aaprat je, aj da kazemo, losiji za slabije svetlosne uslove...znaci, jedino da fotografises bez zuma, a zum da koristis samo napolju...ili da na blic stavis kutijicu od filma i tako smeksas svetlo... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

Pomoć oko korišćenja aparata Fuji S2800 HD Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoć oko korišćenja aparata Fuji S2800 HD   Pomoć oko korišćenja aparata Fuji S2800 HD I_icon_minitime26/1/2012, 02:11


Fuji prosumer aparat Rolling Eyes Imam jedan i... Rolling Eyes Mad

U svakom slučaju, posle 10 meseci korišćenja morao bi već da znaš da ga koristiš i na drugim modovima. Znači, prva knjiga o fotografiji koju treba da pročitaš je uputstvo za korišćenje aparata. Ako ga nemaš, možeš da ga skineš ovde

http://rs.diplodocs.com/414159.php?k=56d472f9cf0edd632e3979807d271953&ID=2717856&q=FUJIFILM%20FINEPIX%20S2800HD

Drugo, slobodno probaj da radiš na nekom drugom modu, neće aparat da eksplodira Smile . Korišćenje aparata nije samo "skini poklopac sa objektiva i škljocaj". Ipak su potrebna neka podešavanja da bi fotka bila tehnički ispravna.

Treće, od Fuji-a ne treba očekivati previše.To su užasno spori aparati i nema šanse da uradiš fotku koja je zahtevnija od fotki sa godišnjeg odmora, rođendana i sl.
Nazad na vrh Ići dole
Kuguar
FS član



Broj postova : 4
Na forumu od : 25.01.2012

Pomoć oko korišćenja aparata Fuji S2800 HD Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoć oko korišćenja aparata Fuji S2800 HD   Pomoć oko korišćenja aparata Fuji S2800 HD I_icon_minitime26/1/2012, 02:43

Naravno da sam pročitao uputsvo, i pokušao sve da primenim, ali jednostavno kao da te slike nisu to to. Nekada mi se čini da neke igračke od 60-70 evrića naprave bolju fotku od mog aparata, to me prosto izluđuje, jer oni tada slikaju takođe u auto modu kao i ja, a moj aparat napravi lošiju fotku.
Takođe je veliki problem pokret, tada ispadaju veoma loše fotke, zamućene, naravno, blic malo pomogne, ali je tada ili previše svetla ili ako je daleko tamna slika, dalje i boje su nekako čudne,nekako su dosta svetle.
Verovatno si u pravu da je fuji spor, e sad, imam ponudu za Nikon L 120, takođe je prosumer, čak imaju isti senzor CCD 1/2,3 inch-a, ali da li je bolji od fuji-ja i da li ću dobiti bolji aparat ako taj kupim?
Nemojte me pogrešno shvatiti, ne tražim ja profi fotku od aparata koji vredi 200e, ali da bar ne moram da obrađujem fotke nakon slikanja.
Hvala vam svima!
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

Pomoć oko korišćenja aparata Fuji S2800 HD Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoć oko korišćenja aparata Fuji S2800 HD   Pomoć oko korišćenja aparata Fuji S2800 HD I_icon_minitime26/1/2012, 03:01


U principu, svaka fotka (fajl) koja izađe iz aparata je poluproizvod koji treba obraditi.

Fuji je pri lošim svetlosnim uslovima dosta nepouzdan. Uvek moraš da ga sačekaš da potvrdi fokus. Dok ne potvrdi žuti kvadrat (tako je na S1800), nije uhvatio fokus. Ako fokusna površina nije dovoljno kontrastna, duže će tražiti i teže će naći fokus.

Možda je problem i u načinu rukovanja. I najmanji pokret objektiva pri okidanju rezultira mutnom fotkom. A to se redovno dešava ako, u brzini, jače stisneš okidač.

Nikon bi trebalo da je dosta bolji od Fuji-a. Najbolje je da ih uporediš.
Nazad na vrh Ići dole
Kuguar
FS član



Broj postova : 4
Na forumu od : 25.01.2012

Pomoć oko korišćenja aparata Fuji S2800 HD Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoć oko korišćenja aparata Fuji S2800 HD   Pomoć oko korišćenja aparata Fuji S2800 HD I_icon_minitime26/1/2012, 03:33

Hvala Ljubo na svim dosadašnjim odgovorima!
Onda je najbolje da pokušam da prodam ovaj aparat i kupim pomenuti Nikon L 120. Oni su na izgled bar po performansama u istoj klasi, ali je verovatno dosta kvalitetniji Nikon!
Možda je problem i u rukovanju, ali ovo mi nije prvi aparat, nekoliko sam ih promenio pre ovog, tako da ne držim aparat baš prvi put u rukama. Što se tiče pomeranja ruke, to je neminovno, jer ne koristim stativ i mala pomeranja uvek postoje.
Hvala još jednom!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pomoć oko korišćenja aparata Fuji S2800 HD Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoć oko korišćenja aparata Fuji S2800 HD   Pomoć oko korišćenja aparata Fuji S2800 HD I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Pomoć oko korišćenja aparata Fuji S2800 HD
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Pomoć za Fuji HS10
» pomoć oko foto aparata
» Pomoc oko kupovine aparata
» Pomoc oko izbora aparata
» Pomoc oko kupovine dSLR aparata

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Foto Srbija Cafe :: Fotografska oprema :: Foto aparati-
Skoči na: