Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Pitanje pocetnika

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
bracko87
FS član



Broj postova : 10
Na forumu od : 19.01.2012

Pitanje pocetnika Empty
PočaljiNaslov: Pitanje pocetnika   Pitanje pocetnika I_icon_minitime19/1/2012, 06:15

Pozdrav drugari, nov sam ovde i imam jedno pitanje na koje se nadam da ce te mi dati odgovor, posto nisam bas dobar (gotovo nikakav) poznaval digitalnih aparata...

Najme, brat, koji se povremeno bavi fotografijom i radi na prekookeanskom kruzeru kao fotograf, poklonio mi je pre par dana jedan od njegovih aparata (Fujifilm FinePix S9600), koji je za mene sasvim solidan i lepo sljaka, iskreno ni nerazumem se nesto u njih, a verujem da ovaj i nije nesto preterano profi.

No, kako njega ne mogu da kontaktiram (nema net na brodu), zanma me da li je moguce na ovaj moj aparat nakaciti neku dodatnu optiku, objektiv ili nesto tako, i koji su za njega preporucljivi (jedan prijatelj mi jerekao da sve to ima svoje i da nepase svaki na svaki, sta god to bilo, ni ja nisam razumeo, niti je on mogao da mi objasni), i koliko bi to popravilo slike ili zum (sta se vec time popravlja)

Bio bih vrlo zahvalan na odgovoru jer bi voleo da se malo "ozbiljnije" bacim na amatersko forografisanje, a ide prolece tako da se nadam da cu imati sta i da slikam...

Unapred hvala
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

Pitanje pocetnika Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanje pocetnika   Pitanje pocetnika I_icon_minitime19/1/2012, 07:38


Za amatersko bavljenje fotografijom to je prihvatljivo dobar aparat takav kakav je, nema potrebe za bilo kakvim dodacima. Ima svoj objektiv koji nije zamenjiv, znači ne može se skinuti i staviti drugi (koliko je meni poznato). Ako ima navoj za filter, a mislim da ima, mogu da se stave predleća, tj. tele i wide konverteri. Za time nema nikakve potrebe jer svako dodatno sočivo u suštini kvari kvalitet slike. Postoje kvalitetniji konverteri, ali su skupi za onaj kvalitet slike koji realno pružaju.
Nazad na vrh Ići dole
 
Pitanje pocetnika
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Pitanje početnika
» portreti pocetnika
» Pitanje,pomoć.
» savet za ne bas pocetnika oko kupovine dslr
» Galerija jednog pocetnika :)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Foto Srbija Cafe :: Fotografska oprema :: Foto aparati-
Skoči na: