Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Pomoc pocetniku?!

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
joker.c
FS član



Broj postova : 4
Na forumu od : 28.12.2011

Pomoc pocetniku?! Empty
PočaljiNaslov: Pomoc pocetniku?!   Pomoc pocetniku?! I_icon_minitime29/12/2011, 07:33

Posto sam odlucio da potrosim svoje slobodno vrijeme na fotografiju, velika zelja mi je da pocnem sa nekim od analognih aparata.

-Malo sam pretrazivao oglase i volio bih da me uputite na sta da obratim paznju pri kupovini.
I sta mi predlazete koji aparat da kupim, vecinom sam gledao Zenit 12xp, Zenit TTL, Praktica mtl3 i mtl5. Ja se u ovo stvarno ne razumijem a imam veliku zelju, tako da mi vasa pomoc puno znaci.

1.Koji aparat?
2.Da obratim paznju na?

Hvala...
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

Pomoc pocetniku?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc pocetniku?!   Pomoc pocetniku?! I_icon_minitime29/12/2011, 07:54


1. Bilo koji od navedenih.

2. Obrati pažnju da je u komadu. Smile Šalim se, bitno je da nije padao, da svi "dugmići" rade kako treba, jer kod ovakvih aparata teško da ima šta da se pokvari. Najčešći "kvar" je prazna baterija od svetlomera.

Pošto vidim da si iz NS, evo jedan oglas, deluje mi ok

http://www.kupujemprodajem.com/Zenit-Em-Olimpijska-Edicija-1096538-oglas.htm?filter_id=5931283

Probaj da se cenjkaš, ko zna možda i spusti cenu.
Nazad na vrh Ići dole
joker.c
FS član



Broj postova : 4
Na forumu od : 28.12.2011

Pomoc pocetniku?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc pocetniku?!   Pomoc pocetniku?! I_icon_minitime29/12/2011, 08:02

Znam da su ovo bas stari aparati i da ih je tesko naci u "komadu" Smile ali velika zelja mi je da radim sa nekim od ovih starijih aparata. Nisu obavezni ove sto sam ja naveo, ako mislite da ima neki bolji aparat, da je u cjenovnom rangu sa ovim, a daje bolje rezultate slobodno predlozite.

Vidim da vi posjedujete ili ste posjedovali 12xp, je li on najbolji od ovih koje sam ja naveo ili...
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

Pomoc pocetniku?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc pocetniku?!   Pomoc pocetniku?! I_icon_minitime29/12/2011, 08:17


To su toliko slični aparati da se razlike skoro i ne primećuju. I nije ih teško naći u odličnom stanju, jer su to po oglasima uglavnom aparati koje niko nije ni pogledao, a još manje koristio godinama. O ruskim aparatima ima nešto više ovde

http://www.fotosrbijaforum.com/t801-ruski-klasici
Nazad na vrh Ići dole
joker.c
FS član



Broj postova : 4
Na forumu od : 28.12.2011

Pomoc pocetniku?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc pocetniku?!   Pomoc pocetniku?! I_icon_minitime29/12/2011, 08:30

Vec sam procitao ovu temu sa Ruskim klasicima, ipak hvala.

Javim se kada nabavim sebi jedan od ovih aparatica, ali naravno ako jos neko ima neki predlog neka samo pise Wink hvala
Nazad na vrh Ići dole
nemanja.mirkovic
FS veteran
nemanja.mirkovic


Broj postova : 321
Na forumu od : 29.08.2010
Godine : 41
Lokacija : Ivanjica

Pomoc pocetniku?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc pocetniku?!   Pomoc pocetniku?! I_icon_minitime16/1/2012, 05:27

Za manje od 2000 din ima i Zenita i Praktika i posluzice za pocetak i jedno i drugo super.
Dobro je sto su manuelni cisto da provalis kako idu stvari, pa ces kasnije videti sta ti vise odgovara, da li manuelna podesavanja ili automatika... To je vec stvar licnog ukusa i opredeljenja.

Lepota kod Zenita je sto su uglavnom amaterski korisceni za razliku od Nikona i Canona, koji su uglavnom prezivljavali mnogo mnogo svadbi Smile

Pentaxi su nesto sto mi se najvise svidja na prvi pogled i dodir ali nikada nisam imao nijedan.
Mali su, extra za ulicnu a jeftini su.

Vodi racuna da je zadnje staklo na objektivu bez ogrebotina, otisaka prstiju itd.. Prednje bi valjalo da je cisto ali je zadnje mnogo bitnije. Proveri da li ima ulja na nozicima blende. Ako se i zeznes za 2000 niej strasno, kupe ljudi novog BMWa za 100.000E pa provede vise u servisu nego na putu zbog fabrickog kvara na elektronici jbg.

Mnogo vise ce ti na kvalitet fotki uticati gde i kad ih razvijas (ili da uzmes jeftinije cb filmove za pocetak i razvijas sam). Ako razvijas colore u radnjama, pitaj ih kad menjaju hemiju, pa tad predaj filmove...


Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pomoc pocetniku?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc pocetniku?!   Pomoc pocetniku?! I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Pomoc pocetniku?!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» pomoc
» I need Pomoc...
» Nov sam, Pomoc
» Pomoć
» Pomoc

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Foto Srbija Cafe :: Fotografska oprema :: Foto aparati-
Skoči na: