Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 praktica LM 16

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
wuk
FS član



Broj postova : 5
Na forumu od : 06.01.2012

praktica LM 16 Empty
PočaljiNaslov: praktica LM 16   praktica LM 16 I_icon_minitime6/1/2012, 05:29

poštovanje,
počenik sam u fotografisanju, i hteo bi kupim fotoaparat koji je nešto više običnog od point and shoot, pa me zanima vaše mišljenje o ovom modelu Praktica LM 16-21S Blue, ili ako imate da preporučite neki u slčnom cenovnom rangu zbog low budgeta. hvala

Praktica LM 16-21S Blue
Nazad na vrh Ići dole
wuk
FS član



Broj postova : 5
Na forumu od : 06.01.2012

praktica LM 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: praktica LM 16   praktica LM 16 I_icon_minitime6/1/2012, 08:09

pored ovog modeli koji mi odgovaraju po ceni su

OLYMPUS SP-610UZ
Fujifilm Finepix S3200
Kodak EasyShare Z981
koji bi ste mi preporucili od njih?
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

praktica LM 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: praktica LM 16   praktica LM 16 I_icon_minitime7/1/2012, 06:41


Od svih navedenih bih ti preporučio... nijedan. To što liče na ozbiljan fotoaparat ne znači da to i jesu. Pogledaj malo testove i komentare korisnika po netu, ne moraš da budeš stručan da shvatiš o kakvom kvalitetu aparata se radi.

Kapiram da su finansije ograničavajući faktor, ali savetujem ti da ovaj tip aparata, prosumer, zaobiđeš u širokom luku. Bolje je da skupiš još malo para, pa kupiš dobar kompakt ili skupiš mnogo para, pa kupiš DSLR, nego da na ovo baciš pare.

Ovo tvrdim kao neko ko je napravio istu grešku, ustvari još veću... menjao sam odličan objektiv za Fujifilm finepix S2000 (tada najnoviji model). Možda su moji kriterijumi previsoki, ali prosumeri su najmanje upotrebljivi i kvalitetni aparati. Možda za početnike i turiste da, ali za nekoga ko ima malo veće ambicije nikako.

E sad, ako si i dalje zainteresovan i ako nisi gadljiv na polovnu robu, ja bih prodao moj Fuji S2000 za 150€. Praktično je nekorišćen, ispucao oko 500-600 uglavnom probnih fotki i par video klipova, takođe probnih. Savršeno je očuvan i potpuno ispravan. Imam DSLR i samo njega koristim, ovaj mi skuplja prašinu. Znam da je mator model i zato dajem dosta opreme uz njega. Uz aparat ide torba Lowepro Rezo TLZ 10, kartica Kingston SD 4 GB, komplet baterija. Kutija, kablovi, papiri se podrazumevaju.
Nazad na vrh Ići dole
wuk
FS član



Broj postova : 5
Na forumu od : 06.01.2012

praktica LM 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: praktica LM 16   praktica LM 16 I_icon_minitime7/1/2012, 07:48

znam da je u svemu koliko para toliko muzike, ali nije mi ambicija da postanem vrhunski fotograf, imam običan fotoaparat (fuji av 200), treba mi nesto malo bolje od toga za slikanje u izlascima, razna turitička slikanja i sl.
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

praktica LM 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: praktica LM 16   praktica LM 16 I_icon_minitime7/1/2012, 08:53


Moj predlog je da se, za takve potrebe, i dalje držiš kompakt aparata. Prosumer nije toliko veliki iskorak u pogledu kvaliteta slike, pogotovo modeli koje si naveo, da bi za to davao pare. Bolje skupi još malo, pa uzmi nešto kvalitetniji kompakt npr.

http://www.bmfoto.rs/bmfocus-foto-akcija-/canon-ixus-300-hs-sd4000-is-ixy-30s/pro/3180

Sigurno je pogodniji za nošenje, ima bolju blendu, bolji senzor, brže radi, manje je upadljiv...

Naravno, od mnogo skupljih aparata možeš da očekuješ i dobiješ mnogo više, ali u tom slučaju je isplativije uzeti DSLR.
Nazad na vrh Ići dole
wuk
FS član



Broj postova : 5
Na forumu od : 06.01.2012

praktica LM 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: praktica LM 16   praktica LM 16 I_icon_minitime8/1/2012, 10:56

nisam gadljiv na polovnu opremu, samo mi je puno 150 evra za polovan, ako znam da ljudi donose nove od preko za 160
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

praktica LM 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: praktica LM 16   praktica LM 16 I_icon_minitime9/1/2012, 06:40


Da, ali samo aparat, a ja dajem i karticu i torbu.

Ovakva kartica, samo Kingston

http://www.bmfoto.rs/secure-digital-sd/adata-4gb-sdhc/pro/2949

i torba jako slična ovoj, isto je koštala,

http://bmfoto.rs/torbe-na-rame/lowepro-rezo-110-aw/pro/1363

Znači, realna cena aparata je 120-130€, aaparat je praktično nekorišćen. I dalje tvrdim da to nije neki visok kvallitet aparata, ali nije ni predviđen da bude.
Nazad na vrh Ići dole
wuk
FS član



Broj postova : 5
Na forumu od : 06.01.2012

praktica LM 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: praktica LM 16   praktica LM 16 I_icon_minitime9/1/2012, 21:44

ipak sam uzeo nov Canon sx130 is, al hvala na savetima Wink
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





praktica LM 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: praktica LM 16   praktica LM 16 I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
praktica LM 16
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Foto Srbija Cafe :: Fotografska oprema :: Foto aparati-
Skoči na: