Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Zarada od fotografija

Ići dole 
3 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Stefi Nis
FS aktivan član
Stefi Nis


Broj postova : 50
Na forumu od : 03.04.2012
Godine : 26
Lokacija : Nis

Zarada od fotografija Empty
PočaljiNaslov: Zarada od fotografija   Zarada od fotografija I_icon_minitime11/5/2012, 09:14

Pozdrav,
Posto jos nisam punoletan, i razmisljam cime bih se bavio kada porastem palo mi je na pamet fotografisanje po svadbama, veseljima.... Jel moze od toga solidno da ze zaradi? Na internetu sam trazio masine za izradu fotografija i cene su oko 15000 evra pa do .......
Nasao sam ovuhttp://www.foto-berza.com/ad39321.htm, jel bi mogla ova masina za to da posluzi?Kako se krecu cene tih masina?
Imam kuci prazno oko 70m2 pa bi to moglo da posluzi za studio, i koja je monimalna suma za ulazak u takav posao?Za pocetak bi kupim kupio neki stariji, polovan DSLR.
Hvala.
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

Zarada od fotografija Empty
PočaljiNaslov: Re: Zarada od fotografija   Zarada od fotografija I_icon_minitime12/5/2012, 06:25


Mašinu zaboravi, preskupo je da sam radiš printove u toj količini. Nisu bez razloga ozbiljne mašine za izradu fotki toliko skupe... print je jeftin.

Od svadbi ljudi lepo zarađuju. Samo, mlad si ti da uđeš u to kolo. Treba ti malo više životnog iskustva. Ja sam razmišljao isto kao ti pre 20-ak godina, počeo da radim svadbe, i ubrzo odustao. A bio sam malo stariji nego ti sada. Uvek se nađe neko ko će da ti podmetne nogu kako bi on uzeo dinar više od tebe. Primer

http://www.fotografisanjesvadbi.com/?page_id=13

Kad malo izračunaš, nema tu ničeg besplatnog. Zarada je dobra, a kakve su fotke... pogledaj galerije. No

Da se potpuno ne razočaraš, može i ovako (čovek uzima oko 15000$ po svadbi)

http://www.davidjay.com/#/shellbeach-siw/

Studio... pa, trebaće ti nešto više od aparata. Smile Rasveta, pribor za rasvetu, pozadine, scenografski elementi, prostor za garderobu i šminkernicu, prostor za sedenje... koliko sve to košta? Dosta i ne može se baš precizno odrediti cena.
Nazad na vrh Ići dole
Stefi Nis
FS aktivan član
Stefi Nis


Broj postova : 50
Na forumu od : 03.04.2012
Godine : 26
Lokacija : Nis

Zarada od fotografija Empty
PočaljiNaslov: Re: Zarada od fotografija   Zarada od fotografija I_icon_minitime12/5/2012, 07:22

Ne razumem bas, za ove jeftine masine boja je skupa pa su zato jeftine ili??? Kako mogu da zaradjujem od ovog posla osim slanja fotografija na stock?
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

Zarada od fotografija Empty
PočaljiNaslov: Re: Zarada od fotografija   Zarada od fotografija I_icon_minitime12/5/2012, 07:35

I kertridži su skuplji (brže se prazne) i štampanje duže traje, znači više vremena i posla za istu količinu fotki.

U Beogradu, u foto radnji, svadbaroši plaćaju oko 13 din. print 13x18 cm. Pogledaj ove mašine, koje rade neuporedivo brže od one koja tebe interesuje

http://www.mitsubishi-foto.rs/proizvodi.html

Vidiš koliko je skuplji print.

Za stock ne znam, nisam nikad pokušavao.
Nazad na vrh Ići dole
Stefi Nis
FS aktivan član
Stefi Nis


Broj postova : 50
Na forumu od : 03.04.2012
Godine : 26
Lokacija : Nis

Zarada od fotografija Empty
PočaljiNaslov: Re: Zarada od fotografija   Zarada od fotografija I_icon_minitime12/5/2012, 07:49

Nisu bas toliko skupe (ove od 160- 170000) , verovatno bi u Austriji (imam rodjake tamo) polovne nasao za oko 1000evra. Ako posao ne bi dobro isao prodao bi je u Srbiji za iste pare, tako da nebi bio u minusu.
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

Zarada od fotografija Empty
PočaljiNaslov: Re: Zarada od fotografija   Zarada od fotografija I_icon_minitime12/5/2012, 08:04


Ta od 170 000 din. izbaci oko 4 fotke u minutu. Ako na svadbi uspeš da prodaš oko 600 fotki, to je 2,5 sata samo za print. Cena printa 18 000 din. Nema šanse da to radiš sam, moraš da platiš nekoga da izrađuje fotke, kao i nekoga da ih prodaje. A sve to pod uslovom da prodaš sve fotke. Troškovi su ti uvek sigurni, zarada ne. Raspitaj se kod nekoga ko radi svadbe na koji način se isplati počinjati takav posao. Ili još bolje, nađi nekoga kome ćeš biti drugi fotograf dok ne stekneš dovoljno iskustva.
Nazad na vrh Ići dole
Stefi Nis
FS aktivan član
Stefi Nis


Broj postova : 50
Na forumu od : 03.04.2012
Godine : 26
Lokacija : Nis

Zarada od fotografija Empty
PočaljiNaslov: Re: Zarada od fotografija   Zarada od fotografija I_icon_minitime12/5/2012, 09:34

Koliko bi novca trebao da izdvojim za neku dobru masinu?
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

Zarada od fotografija Empty
PočaljiNaslov: Re: Zarada od fotografija   Zarada od fotografija I_icon_minitime12/5/2012, 18:26

Nemoj kupovati, ne isplati se, razvijaj u foto radnji, mnogo je jeftinije. Jedino ako baš hoćeš da otvoriš foto radnju, ali ni one nemaju mnogo posla.

Nazad na vrh Ići dole
Stefi Nis
FS aktivan član
Stefi Nis


Broj postova : 50
Na forumu od : 03.04.2012
Godine : 26
Lokacija : Nis

Zarada od fotografija Empty
PočaljiNaslov: Re: Zarada od fotografija   Zarada od fotografija I_icon_minitime13/5/2012, 01:26

Ovo ne razumem, na primer napravim na svadbi 300 fotografija i iste veceri trebam ljudima da prodam slike, jel trebam da se dogovorim sa nekom radnjom da mi oni prave slike u svako doba dana i noci ili kako se to vec radi? Izvinite ako je pitanje glupo.
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

Zarada od fotografija Empty
PočaljiNaslov: Re: Zarada od fotografija   Zarada od fotografija I_icon_minitime13/5/2012, 02:58


Radi se u toku svadbe, gosti neće da sede i čekaju fotke. Zato i ne možeš sam da radiš, jer ne možeš da stigneš da fotkaš svadbu i radiš printove. Ne možeš da budeš na dva mesta istovremeno. Zato i dogovaraš sa radnjom.
Nazad na vrh Ići dole
Stefi Nis
FS aktivan član
Stefi Nis


Broj postova : 50
Na forumu od : 03.04.2012
Godine : 26
Lokacija : Nis

Zarada od fotografija Empty
PočaljiNaslov: Re: Zarada od fotografija   Zarada od fotografija I_icon_minitime14/5/2012, 02:46

Hvala, znaci tu mi samo treba neki dobar dslr i koja jos oprema?
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

Zarada od fotografija Empty
PočaljiNaslov: Re: Zarada od fotografija   Zarada od fotografija I_icon_minitime14/5/2012, 05:45


Dobri objektivi, blic za svaki slučaj, dosta baterija, dobar komp i programi za fotke koje ćeš prodati mladencima (sa njima i dogovaraš ceo posao).
Nazad na vrh Ići dole
Stefi Nis
FS aktivan član
Stefi Nis


Broj postova : 50
Na forumu od : 03.04.2012
Godine : 26
Lokacija : Nis

Zarada od fotografija Empty
PočaljiNaslov: Re: Zarada od fotografija   Zarada od fotografija I_icon_minitime14/5/2012, 08:14

To bi izaslo oko 1000 evra, a da mi se ne isplati poso idalje imam opremu i nisam u gubitku.
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

Zarada od fotografija Empty
PočaljiNaslov: Re: Zarada od fotografija   Zarada od fotografija I_icon_minitime14/5/2012, 18:44


Malo više od 1000 €. Objektivi moraju da budu sa f/2.8, a to nema ispod 400+ €. Jedan široki zum, jedan zum srednjeg opsega i jedan telezum (do 200mm). Jedan fiksni normalac za porterete mladenaca. Rezervno telo, jer ne smeš da rizikuješ da radiš sa samo jednim aparatom. Gomila baterija i kartica. Dobar i siguran blic i brdo baterija za njega. Moj drug fotka svadbe i u tehniku je uložio oko 7000 €. Mora tako ako hoće da stalno ima posla i da ga mladenci preporučuju prijateljima.

https://www.facebook.com/pages/WEDDING-PIXELS-Photography/100753166643154

Naravno, sve ovo ne može odjednom, tehniku moraš da zaradiš . Zato ti i kažem da je bolje početi kao drugi fotograf kod nekoga.

Možeš da se opredeliš i za drugu varijantu, tzv. svadbaroš-vulgaris. tu je budžet oko 1000€. Kupiš polovnu tehniku i to samo ono što je neophodno. Jedan Canon 40D ili Nikon D300. Neki objektiv 18-200mm. Blic do 200€ i pucaš ga direkt u čelo, bitno je da gosti izvade pare, a ne na šta liče fotke. Ako ti neko i prigovori da fotke i nisu nešto... koliko para toliko muzike Rolling Eyes . Za jednu sezonu ti se sve to raspadne, ali baš te briga, odavno si sve isplatio. E sad, ovakvi likovi su nužno zlo, ima ih gomila, uzimaju pare, ali nikad ni od jednih mladenaca neće dobiti preporuku. Iskreno se nadam da imaš malo ozbiljniji pristup.
Nazad na vrh Ići dole
Stefi Nis
FS aktivan član
Stefi Nis


Broj postova : 50
Na forumu od : 03.04.2012
Godine : 26
Lokacija : Nis

Zarada od fotografija Empty
PočaljiNaslov: Re: Zarada od fotografija   Zarada od fotografija I_icon_minitime15/5/2012, 00:47

Posto u inostranstvu su neke stvari mnogo jeftinije (automobili,..) , jel je ista stvar sa foto opremom ili?
Nazad na vrh Ići dole
Sima94
FS aktivan član
Sima94


Broj postova : 50
Na forumu od : 11.03.2012
Godine : 29
Lokacija : Novi Sad i Pirot

Zarada od fotografija Empty
PočaljiNaslov: Re: Zarada od fotografija   Zarada od fotografija I_icon_minitime15/5/2012, 00:59

Pa zavisi koja drzava je u pitanju. Smile

Moj ti je savet da ne pucas na visoko, i da uzmes opremu kao sto ti kaze Ljuba, znaci telo+1,2objektiva+blic+dodaci(memorijske,grip,baterije...)=~1000e i da lepo pocnes da fotkas za dz, sto kazu za svoju dusu, dok uhvatis zalet i naucis cake i tehniku u fotografisanju. Pa posle kad sve to savladas, lepo krenes kao pomocni fotograf da fotkas vencanja, zatim tu ces isto dosta savladati, imaces pomoc od glavnog fotografa, i tako tek na kraju mozes da pocnes da budes glavni fotograf, kad sve to prodjes. Skupices kintu, i otom potom, otvorices i svoj studio i tako to. Znaci polako nema zurbe, jos nisi punoletan, doci ce sve na svoje mesto, svaki trud se isplati. cheers

I ne kazu za dzabe da "Ko visoko leti nisko pada" tako da... Wink
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/profile.php?id=100002936761884
Stefi Nis
FS aktivan član
Stefi Nis


Broj postova : 50
Na forumu od : 03.04.2012
Godine : 26
Lokacija : Nis

Zarada od fotografija Empty
PočaljiNaslov: Re: Zarada od fotografija   Zarada od fotografija I_icon_minitime15/5/2012, 01:08

Upravu ste oboje, posto su ovi stariji objektivi sa m42 navojem mnogo jeftini jel mogu njih da u pocetku koristim (znam da treba adapter)???
Nazad na vrh Ići dole
Sima94
FS aktivan član
Sima94


Broj postova : 50
Na forumu od : 11.03.2012
Godine : 29
Lokacija : Novi Sad i Pirot

Zarada od fotografija Empty
PočaljiNaslov: Re: Zarada od fotografija   Zarada od fotografija I_icon_minitime15/5/2012, 01:15

Da treba adapter M42.
Koje telo koristis? Sto se tice starijih objektiva, koristio sam ih, OK su, samo su boje malo blede. Ali zavrsavaju poso, samo toliko mogu da ti kazem, jer neki i profi fotografi su ih cak iskusili. Ipak Ljuba ima vise iskustva sa takvim objektivima, pa ce on da ti odgovori oko ovoga. Wink
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/profile.php?id=100002936761884
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

Zarada od fotografija Empty
PočaljiNaslov: Re: Zarada od fotografija   Zarada od fotografija I_icon_minitime15/5/2012, 04:44


Ne možeš da ih koristiš. Oni jesu dobri za video i, donekle, studijsku fotografiju, ali za svadbe su čisto samoubistvo. To su objektivi sa manuelnim fokusom i blendom. Moraš da imaš izuzetno mnogo iskustva da bi mogao brzo da radiš sa njima. Na svadbama je AF neophodan.
Nazad na vrh Ići dole
Stefi Nis
FS aktivan član
Stefi Nis


Broj postova : 50
Na forumu od : 03.04.2012
Godine : 26
Lokacija : Nis

Zarada od fotografija Empty
PočaljiNaslov: Re: Zarada od fotografija   Zarada od fotografija I_icon_minitime15/5/2012, 05:13

Jel moze ovaj objektiv za pocetakhttp://www.the-digital-picture.com/Reviews/Sigma-18-50mm-f-2.8-EX-DC-Lens-Review.aspx
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

Zarada od fotografija Empty
PočaljiNaslov: Re: Zarada od fotografija   Zarada od fotografija I_icon_minitime15/5/2012, 06:13

Imao sam taj objektiv, dobar je, samo kod Sigme moraš da proveriš par primeraka kako bi našao najbolji. Lošija im je kontrola kvaliteta nego kod Canona ili Nikona. Skupi još malo para i u kompletu uzmi i

http://www.fotodiskont.rs/proizvodi/sigma-50-150mm-f28-apo-ex-dc-hsm-za-nikon-1417.html

Jeste da nema stabilizaciju, ali je dobar objektiv.

I time bi, praktično, pokrio čitav raspon koji ti je potreban. Dodaj neku 50-icu f/1.8 i to je to.
Nazad na vrh Ići dole
Stefi Nis
FS aktivan član
Stefi Nis


Broj postova : 50
Na forumu od : 03.04.2012
Godine : 26
Lokacija : Nis

Zarada od fotografija Empty
PočaljiNaslov: Re: Zarada od fotografija   Zarada od fotografija I_icon_minitime15/5/2012, 08:00

Sta mislite o ovom objektivu http://www.fotodiskont.rs/proizvodi/nikon-af-50mm-f-18d-925.html? Po mom misljenju najbolje da kupim neki polovan dslr (telo) i ovaj objektiv al' polovan.
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

Zarada od fotografija Empty
PočaljiNaslov: Re: Zarada od fotografija   Zarada od fotografija I_icon_minitime16/5/2012, 06:43


Da, samo nemoj da štediš na telu. Planiraš da radiš svadbe i aparat mora da izdrži mnogo toga.
Nazad na vrh Ići dole
Stefi Nis
FS aktivan član
Stefi Nis


Broj postova : 50
Na forumu od : 03.04.2012
Godine : 26
Lokacija : Nis

Zarada od fotografija Empty
PočaljiNaslov: Re: Zarada od fotografija   Zarada od fotografija I_icon_minitime16/5/2012, 07:06

Hvala applause
Nazad na vrh Ići dole
Sima94
FS aktivan član
Sima94


Broj postova : 50
Na forumu od : 11.03.2012
Godine : 29
Lokacija : Novi Sad i Pirot

Zarada od fotografija Empty
PočaljiNaslov: Re: Zarada od fotografija   Zarada od fotografija I_icon_minitime18/5/2012, 00:56

Dobar je 50mm 1.8D, jako ostar, i dobar bokeh pravi.
Ja sam ga koristio na d3100, ali nemam af.
Ti mozes uzeti neko telo sa motorom, kao sto je d90 i sa tim objektivom bice OK. Wink
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/profile.php?id=100002936761884
Sponsored content





Zarada od fotografija Empty
PočaljiNaslov: Re: Zarada od fotografija   Zarada od fotografija I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Zarada od fotografija
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» RnR fotografija
» Fotografija 1
» klonjska fotografija
» STOCK fotografija
» obrada fotografija

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Foto Srbija Cafe :: Pomoć početnicima u fotografiji-
Skoči na: