Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Brzina zatvaraca

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Mr.Eddie
FS član



Broj postova : 1
Na forumu od : 08.12.2011

Brzina zatvaraca Empty
PočaljiNaslov: Brzina zatvaraca   Brzina zatvaraca I_icon_minitime8/12/2011, 08:33

Nisam znao gde drugo da postavim pitanje na ovu temu pa mi je ovde medju pocetnicima bilo i najlogicnije Very Happy

Znam sta je brzina zatvaraca i kako funkcionise nije pitanje o tome vec manjoj brzini zatvaranja. Neko mi je rekao ili sam procitao vise se ni ne secam da ako je brzina zatvaraca veca od jedne sekunde da bi trebalo da se koristi stativ ne samo zbog kvaliteta fotke vec i zbog senzora. Zanima me koliko je ovo tacno pogotovo zbog fotografisanja u losim svetlosnim uslovima kada mi je potrebna manja brzina zatvaraca i da li treba izbegavati fotografisanje bez stativa u tim uslovima?
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

Brzina zatvaraca Empty
PočaljiNaslov: Re: Brzina zatvaraca   Brzina zatvaraca I_icon_minitime8/12/2011, 19:32


Razmisli da li možeš da držiš ruku apsolutno mirno 1 sec. ili više? No

Stativ se koristi samo zbog tehnički ispravne fotografije, nema veze sa senzorom. Kako bi se inače radile time lapse fotografije? Loši svetlosni uslovi... podigni ISO, otvori blendu... dodaj svetlo. Ili, najjednostavnije, pronađi neki oslonac za ruku, pa kako bude.
Nazad na vrh Ići dole
bejatovic1
FS član



Broj postova : 2
Na forumu od : 22.02.2012

Brzina zatvaraca Empty
PočaljiNaslov: Re: Brzina zatvaraca   Brzina zatvaraca I_icon_minitime22/2/2012, 09:42

potreban je stativ ili monopod a ako nemas to pri ruci nasloni aparat na auto klupu ili nesto slicno Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Brzina zatvaraca Empty
PočaljiNaslov: Re: Brzina zatvaraca   Brzina zatvaraca I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Brzina zatvaraca
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» brzina zatvaraca
» Za početnike

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Foto Srbija Cafe :: Pomoć početnicima u fotografiji-
Skoči na: