Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Prve fotke

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
frele
FS član



Broj postova : 7
Na forumu od : 10.04.2011

Prve fotke Empty
PočaljiNaslov: Prve fotke   Prve fotke I_icon_minitime12/1/2012, 10:05

ups nesto sam zabrljao mozda sad bude ok
pozeljni komentari

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/542/11529970.jpg/[img]
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/692/74723866.jpg/
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

Prve fotke Empty
PočaljiNaslov: Re: Prve fotke   Prve fotke I_icon_minitime13/1/2012, 08:30

Malo nedostaje, pa da bude dobro Rolling Eyes .

Na obe si malo promašio kompoziciju. Postoje neka pravila kompozicije fotografije, nije neophodno slepo ih se pridržavati, ali ustanovljena su na osnovu onoga što "oko vidi kao lepo", tj. na osnovu onoga kako mozak registruje idealnu osklađenost oblika (sada ne mogu da se setim prikladnijeg izraza). Nisi napravio neku veliku grešku, čak je pitanje da li se tako može i nazvati, ali meni fotke ne deluju baš "idealno usklađeno".

Na prvoj mi se sviđa kako si postigao dubinu po planovima plitkom dubinskom oštrinom. Ali ni najmanje mi se ne sviđa svetlo na devojci. Iako si bočnom svelom postigao dobru reljefnost lica, bilo bi još bolje da je osvetljen nešto veći deo lica tj. da je malo sklonila kosu i pomerila ruku da ne pravi senku.

Druga... fokus služi da se akcentuje centralna tačka pažnje. Ne verujem da je to trebalo da bude dukserica pijaniste. Širina plana o kom je kadrirana pevačica se naziva srednje krupni plan. Pod uslovom da se ne odseče vrh glave. Ima po kojekakvim modnim časopisima da se vidi gomila ovako kadriranih fotki. I gomila samoproklamovanih urednika i vajnih stručnjaka se oduševljava njima. Da su kojim slučajem nekad prošli pored neke knjige o fotografiji, verovatno bi imali malo drugačije mišljenje. I ima još nešto, napravio si sitnu grešku prilikom obrade, ali... mislim da je konstruktivnije da te pustim da je sam otkriješ Smile .


Poslednji izmenio Ljuba dana 13/1/2012, 23:43, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
frele
FS član



Broj postova : 7
Na forumu od : 10.04.2011

Prve fotke Empty
PočaljiNaslov: Re: Prve fotke   Prve fotke I_icon_minitime13/1/2012, 23:23

Hvala na komentarima.Tek sam poceo i nadam se da ce biti bilje kad malo vise upoznam pravila fotografije i obradu.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Prve fotke Empty
PočaljiNaslov: Re: Prve fotke   Prve fotke I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Prve fotke
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» prve fotke
» Prve fotke za forum
» Od Svega Po Malo - Prve Fotke
» Prve fotografije
» Moje prve slike :)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Galerije Fotografija :: Portreti-
Skoči na: