Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Canon sx40 vs Fuji vs jeftiniji dslr

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
pingvin44
FS član



Broj postova : 2
Na forumu od : 11.11.2011

Canon sx40 vs Fuji vs jeftiniji dslr Empty
PočaljiNaslov: Canon sx40 vs Fuji vs jeftiniji dslr   Canon sx40 vs Fuji vs jeftiniji dslr I_icon_minitime11/11/2011, 09:12

Resih da sebe obradujem aparatom koji cu koristiti taman za ono sto mi treba i ne vise od toga. Nisam neki foto manijak ali volim fotografiju i ko zna koliko puta mi se desilo da mi je bilo zao sto nemam aparat koji bi bas u tom nekom trenutku mogao da mi uhvati taj neki momenat. E pa ovih dana citajuci sve i svasta nekako mi se izbor sveo na pre svega canon sx40 koji je sa cenom negde pri maximumu para koje bi davao za aparat. A i dalje sam vezan za fuji ne znam ni sam zasto. Ako je cena sx40 nesto oko 500 evra, isplati li se mozda dodati jos koju stotinu evra pa uzeti neki jeftiniji dslr, makar i polovan?
Ovo je moja dilema i bio bih zaista zahvalan ako bi neko mogao da mi pripomogne da je resim. Hvala unapred Smile

Od polovnih mozda Canon d550???
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

Canon sx40 vs Fuji vs jeftiniji dslr Empty
PočaljiNaslov: Re: Canon sx40 vs Fuji vs jeftiniji dslr   Canon sx40 vs Fuji vs jeftiniji dslr I_icon_minitime12/11/2011, 04:58

Ti ovde otvori nekoliko pitanja. Da li je prosumer fotoaparat ili igračka za turiste koji misle da će za relativno malo para dobiti i kvalitet? I još lepo izgleda cheers . Da li je prosumer sa ultrazumom obavezno dobar aparat? Da li se isplati kupovati DSLR ako nemaš ozbiljnijih ambicija? Koliko se isplati kupovati loše objektive za DSLR? Koliko koštaju kvalitetni?

Po meni, prosumer je aparat za izbegavanje u širokom luku. Imam jedan, ne služi mi ničemu. Možda se u toj klasi isplati dati pare jedino za Canon G seriju.

Kupovina DSLR-a? Naravno. Canon 550D? Naravno. Plus objektivi, ranac, baterije... Rolling Eyes . Da li ti to stvarno treba i koliko će ti često biti pri ruci? Veruj mi, ja sam odavno prestao da vucaram aparat okolo "jer može da mi zatreba".

Dakle, ako stvarno imaš ozbiljnih ambicija, DSLR. Ako ti treba upotrebljiv aparat, Canon G12. Ako nemaš ozbiljnih ambicija, a hoćeš da imaš stalno aparat kod sebe, Canon S95.
Nazad na vrh Ići dole
 
Canon sx40 vs Fuji vs jeftiniji dslr
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Canon Power Shot SX40 ili Canon Power Shot G12
» fuji finepix s1000fd za 100e
» Kupujem Canon 35mm f/2 i(li) Canon 28mm f/2.8
» Fuji S4000 ili Nikon L120
» Pomoć za Fuji HS10

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Foto Srbija Cafe :: Fotografska oprema :: Foto aparati-
Skoči na: