Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Ms Flame/Firefingers

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Dragan
Moderator
Dragan


Broj postova : 161
Na forumu od : 25.01.2010
Lokacija : groblje

Ms Flame/Firefingers Empty
PočaljiNaslov: Ms Flame/Firefingers   Ms Flame/Firefingers I_icon_minitime10/9/2011, 22:06

sinoc bilo zatvaranje festivala ulicnih sviraca u NS, pa evo jedna moja fotka:

Ms Flame/Firefingers 6134142956_f2851b7dc1_b
Fire Fingers by Dragan Radovic, on Flickr

samo malo cacnut curves, ostalo as shot.

Ko je fotkao istu stvar, mogu fotke ovde, a moze i posebnu temu da otvara.

Mene interesuje sta biste vi ovde promenili. I kako. Sta vam se svidja, sta ne. I zasto.
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

Ms Flame/Firefingers Empty
PočaljiNaslov: Re: Ms Flame/Firefingers   Ms Flame/Firefingers I_icon_minitime11/9/2011, 03:35


Prvo sam pomislio da je višestruka ekspozicija, pa mi nije bilo jasno kako je lice ispalo tako oštro Laughing . Tek onda sam ukapirao da je ovo kišobran Rolling Eyes

Ja bih ovo malo dugačije kadrirao. Malo šire i malo udesno. Ostavio bih još malo prostora iznad glave da se vide plamenovi, a udesno da ona dođe u levi deo kadra kako bi se naglasio položaj ruke. Tako mi deluje bolje komponovano... I malo mi smeta blic koji je za gram jači na njoj, pa ostatak fotke deluje "k'o džigerica". Jel' to eksterni blic ili pop-up?
Nazad na vrh Ići dole
Dragan
Moderator
Dragan


Broj postova : 161
Na forumu od : 25.01.2010
Lokacija : groblje

Ms Flame/Firefingers Empty
PočaljiNaslov: Re: Ms Flame/Firefingers   Ms Flame/Firefingers I_icon_minitime11/9/2011, 04:29

sto se kadriranja tice - slazem se da je trebalo sire. Ovo je slikano sa 18-105 na 105. Najvise mi smeta sto fali prostora oko njene leve sake.

Sto se tice tehnike, vecina stvari pise u exif-u. Blic je eksterni, SB 600, i namerno sam ga udavio na -1.3 ili cak i vise, posto mi se nije svidelo kako fotke izlaze kad je na jacem. Ona bude flat, a publika normalno eksponirana (jerbo se i sam blic uzumira na max). A i pojacan kontrast je ubio jos senki (i pozadine), i dodao svetla na njoj. Subjektivno, meni se tako vise svidja, ali prvi komentar uvazen.



AF na D300 (krop telo) u ovakvim uslovima svetla nije adekvatan. Pogotovo u kombinaciji sa zumom slabe jacine. Stvarno nema dosta svetla, da bi radio dovoljno brzo. Imao sam i 35-icu i 50-ku uz sebe, ali su se pokazali kao presiroki. Posto se ona igra sa vatrom, moralo se stajati/cucati daleko od nje.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Ms Flame/Firefingers Empty
PočaljiNaslov: Re: Ms Flame/Firefingers   Ms Flame/Firefingers I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Ms Flame/Firefingers
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Magic of the flame

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Galerije Fotografija :: Ulična i urbana fotografija-
Skoči na: