Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 kvar na objektivu

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
budi
FS član



Broj postova : 2
Na forumu od : 07.04.2011

kvar na objektivu Empty
PočaljiNaslov: kvar na objektivu   kvar na objektivu I_icon_minitime7/4/2011, 02:27

Zdravo svima, zeleo sam da zamolim za malu pomoc ili sugestiju.

Naime, imam aparat Nikin D90 i uz njega kit objektiv AF-s Nikor 18-105 3.5-5.6G ED.
Posto je kit objektiv na njemu je blasticni bajonet. Sada mi se drugi put bajonet polonio. Prosli put sam jednostavno delice koji su otpali zamenio na njihovo mesto i normalno koristio objektiv narednih godinu dana. Sada mi je bajonet opet pukao. Verovatno je dvokomponentni lepak popustio Smile. U ReFoto, koji je jedini nadlezan za NIKON kod nas, su mi trazili 5-6000 za novi plasticni bajonet. Da li neko zna, kako je moguce nabaviti i zameniti bajnot, ali metalnim. Da li neki servis ovo moze da uradi ili da li mogu da uradim sam? ako mogu sam, gde mogu da nadjem metalni bajnoet?

Unapred hvala na pomoci.
Nazad na vrh Ići dole
dghagi
Moderator
dghagi


Broj postova : 102
Na forumu od : 15.01.2010
Godine : 42
Lokacija : Vranje

kvar na objektivu Empty
PočaljiNaslov: Re: kvar na objektivu   kvar na objektivu I_icon_minitime8/4/2011, 01:40

Teško da ćeš moći da uradiš sam. Na bajonetu su ti kontakti koji komuniciraju sa objektivom. Možda možeš da ga zameniš metalnim sa nekog drugog objektiva i da tako dobiješ potpuno manuelni objektiv, što ti ne bih savetovao. Bolje daj 50eur i budi malo pažljiviji Wink
Nazad na vrh Ići dole
http://dejanovicgallery.com
budi
FS član



Broj postova : 2
Na forumu od : 07.04.2011

kvar na objektivu Empty
PočaljiNaslov: Re: kvar na objektivu   kvar na objektivu I_icon_minitime8/4/2011, 11:02

Hvala, jasno mi je. Jako mi je krivo sto nece (ili ne mogu, nznm) da mi stave metalni i da budem miran. Nisam bio nesto bahat ni sa ovim. Video sam na nekim forumima da se to desavalo i drugima. Ali, i tako mi treba novi objektiv. Mozda se lepo utesim Razz

Hvala na odgovoru
Nazad na vrh Ići dole
coolenough
FS hiperaktivan član
coolenough


Broj postova : 105
Na forumu od : 26.09.2010
Godine : 58
Lokacija : Beograd

kvar na objektivu Empty
PočaljiNaslov: Re: kvar na objektivu   kvar na objektivu I_icon_minitime29/4/2011, 20:08

Taj objektiv je klase za plasticni bajonet i tu se ne moze nista. Kontakti i ostalo ne pase za objektive 4rocifrene cene. To ti je novi poredak..
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





kvar na objektivu Empty
PočaljiNaslov: Re: kvar na objektivu   kvar na objektivu I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
kvar na objektivu
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Slomljeni zupčanici na objektivu koji pričvršćuju objektiv za telo. Pomoć!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Foto Srbija Cafe :: Fotografska oprema :: Objektivi-
Skoči na: